Catena Media sprzedała swoje włoskie aktywa

Inwestycje i umowy Ze świata
Wiktor Czerwiński 21/11/2023

Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2023

Catena Media plc ogłosiła dzisiaj zawarcie umów dotyczących sprzedaży swoich włoskich aktywów z branży zakładów sportowych i kasyn online. Całkowita wartość transakcji wynosi 19,8 mln EUR, a nabywcami są dwie różne firmy.

Te transakcje oznaczają wycofanie się Catena Media z włoskiego rynku gier i kasyn online. Pierwsza z umów została już sfinalizowana, natomiast druga ma zostać zakończona w IV kwartale 2023 roku.

Zapłata za sprzedaż aktywów zostanie dokonana w trzech transzach: pierwsza w wysokości 12,8 mln euro zostanie przekazana w październiku i listopadzie 2023 roku, druga transza 3,5 mln euro w IV kwartale 2024 roku, a trzecia, również 3,5 mln euro, w II kwartale 2025 roku.

Wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone przede wszystkim na spłatę zadłużenia, co obniży wskaźnik dźwigni Catena Media. Transakcje spowodują utworzenie odpisu z tytułu utraty wartości w wysokości 2,7 mln EUR.

Włoskie marki zakładów sportowych i kasyn online, należące do Catena Media, wygenerowały w ciągu 12 miesięcy (od października 2022 do września 2023) przychody rzędu 7,8 mln EUR i EBITDA na poziomie 3,4 mln EUR.

Strategia firmy skoncentrowana na rynku amerykańskim

Decyzja o sprzedaży włoskich marek i aktywów jest częścią strategicznego przeglądu, który firma ogłosiła w maju 2022 roku. Jest to zgodne z planem koncentracji Catena Media na dynamicznie rozwijających się, regulowanych rynkach, szczególnie w Ameryce Północnej i Południowej. Pozwoli to firmie na optymalizację operacji i skupienie kapitału na kluczowych obszarach działalności.

Dyrektor generalny Catena Media, Michael Daly, powiedział: „Jesteśmy dzisiaj zadowoleni, że zapewniliśmy pozytywne wyniki naszym włoskim markom zakładów sportowych i kasyn. Wierzymy, że ich nowi właściciele zapewnią im odpowiednie środowisko do prosperowania i rozwoju. Sprzedaż jeszcze bardziej zaostrza naszą strategiczną skoncentrujemy się i wzmocnimy naszą pozycję finansową, co pozwoli nam na dalsze usprawnienie działalności i przesunięcie kapitału do naszych kluczowych obszarów, w miarę jak podwoimy wysiłki na rzecz wykorzystania rosnących możliwości na regulowanych rynkach w obu Amerykach”.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL