Certyfikacja oprogramowania – NOVOMATIC Technologies Poland

Spełnienie restrykcyjnych wymagań na rynku gier to dla producentów oprogramowania duże wyzwanie. Jednymi z najważniejszych dokumentów, które należy pozyskać w trakcie wdrażania a następnie wersjonowania produktu, są certyfikaty. Umożliwiają prowadzenie legalnej działalności i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa systemu.

Wyzwania techniczne, dostosowanie do różnych rynków czy działanie na dużą skalę to codzienność NOVOMATIC Technologies Poland. Spółka odniosła ostatnio znaczący sukces związany z certyfikacją na rynku włoskim – w trakcie jednej nocy przeprowadzono aktualizację oprogramowania na 33 tys. terminali. Update był poprzedzony przygotowaniami, m.in. dostarczeniem pełnej dokumentacji prawnej – każda drobna zmiana w systemie musiała przejść proces oceny zgodności.

NTP współpracuje z kontrahentami w trakcie całego procesu certyfikacji i po jego zakończeniu – na bieżąco zbierając wymagania i doradzając. Firma potrafi dostosować się do nawet najbardziej restrykcyjnych kryteriów rynkowych. Specjalnością NTP są wdrożenia przy użyciu nowoczesnych technologii i sprzętu, jak również utrzymanie, testy i wsparcie urządzeń funkcjonujących na rynku od wielu lat.

Działalność NTP jest poparta wieloletnią współpracą z firmami i laboratoriami certyfikującymi tj.: SOGEI, GLI czy BMM. W tym przypadku kooperacja przebiega dwutorowo – z jednej strony spółka jest zobowiązana do dostarczenia produktu niewzbudzającego żadnych zastrzeżeń prawnych, z drugiej natomiast jednostki certyfikujące mogą czerpać kompleksową wiedzę od firmy dzięki szkoleniom przygotowywanym w oparciu o potrzeby danego rynku.

NOVOMATIC Technologies Poland S.A. zatrudnia 300-tu profesjonalistów, zajmujących się projektowaniem i wytwarzaniem oprogramowania. Razem ze spółką ATT dostarcza kompleksowe produkty dostosowane do potrzeb rynku gier. Firma należy do działu R&D koncernu NOVOMATIC – europejskiego potentata na rynku gier. Grupa jest producentem i operatorem urządzeń do gier, prowadzi działalność w 45 krajach, jest eksporterem rozwiązań technologicznych do 70 krajów i zatrudnia 25 tys. osób.

O Autorze

2 odpowiedzi do “Certyfikacja oprogramowania – NOVOMATIC Technologies Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.