Filipiny planują uregulować hazard online

Artykuły Prawo hazardowe Ze świata
Wiktor Czerwiński 20/07/2023

Ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2023

Filipiński regulator gier zamierza przejąć kawałek lukratywnego rynku gier online, uruchamiając w przyszłym roku własne operacje e-hazardowe, aby zwiększyć pulę klientów i przyciągnąć bogatych graczy z zagranicy, powiedział w czwartek jego szef .

Philippine Amusement and Gaming Corp (Pagcor), regulator i operator gier hazardowych, zarobił w zeszłym roku 16 miliardów pesos (293 miliony dolarów) z 41 fizycznych kasyn, które obsługuje, przyczyniając się do przychodów brutto filipińskiej branży gier hazardowych w wysokości 214 miliardów (3,9 miliarda dolarów) ) peso.

Gry online dają możliwość wejścia na nowe rynki i zróżnicowania bazy klientów” — powiedział prezes Pagcor Alejandro Tengco na konferencji gier SiGMA Asia.

Gry online stanowią ogromną szansę dla Pagcor, z globalnym rynkiem gier hazardowych online, wycenionym na 63,53 miliarda dolarów w 2022 roku, prognozowanym wzrostem o skumulowaną roczną stopę wzrostu 11,7% w latach 2023-2030, wynika z badania przeprowadzonego przez firmę konsultingową Grand View Research.

Wzrost przychodów firmy Pagcor, która podlega bezpośrednio prezydentowi Filipin, dobrze wróży krajowi Azji Południowo-Wschodniej, ponieważ większość jego dochodów stanowi część budżetu krajowego.

Plan Pagcor, aby wykorzystać wielomiliardową branżę gier online, jest następstwem decyzji z 2020 r., która pozwoli zintegrowanym kasynom-ośrodkom na Filipinach przyjmować zakłady online, aby pomóc im poradzić sobie z pandemią COVID-19.

Hazard jest legalny na Filipinach.

Na Filipinach legalnie działają 32 zagraniczne firmy hazardowe, które obsługują głównie chińskich klientów.

Scena hazardowa Manili, stolicy kraju, jest mniejszą wersją Las Vegas i przyciąga graczy z krajów takich jak Chiny, Japonia i Południowa Korea.

 

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL