Firmy kryptowalutowe grają w pokera z SEC

Bitcoin

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2023

W obliczu głębokiej niepewności regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych, kilka firm kryptowalutowych rozważa przeniesienie się do bardziej przyjaznego środowiska. Czołowe amerykańskie firmy Ripple i Coinbase, które znalazły się na celowniku Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. 

W odpowiedzi na te doniesienia wypowiedziało się dwóch korespondentów CNBC, Ryan Browne i Arjun Kharpal. Według dziennikarzy, firmy kryptowalutowe takie jak Ripple i Coinbase grają w pokera z SEC.

Firmy kryptowalutowe grożą relokacją w celu złagodzenia presji regulacyjnej

Atmosfera regulacyjna w amerykańskiej przestrzeni kryptowalutowej stała się w ciągu ostatnich kilku miesięcy bardzo napięta, ponieważ SEC przyspieszyła swoje działania przeciwko firmom kryptowalutowym. SEC zwróciła swoją uwagę na Coinbase, Binance, Bittrex i Kraken w związku z długotrwałym sporem sądowym z Ripple.

Firmy te nie czują się komfortowo ze zwiększonymi zagrożeniami ze strony organów regulacyjnych, ponieważ narzekają, że SEC przyjęła podejście polegające na egzekwowaniu przepisów bez dostarczania im żadnych jasnych wytycznych.

Coinbase i Ripple zagroziły nawet przeniesieniem swojej działalności poza USA, mając nadzieję, że organy regulacyjne ponownie rozważą swoje stanowisko. Korespondenci CNBC zauważyli ponadto, że kierownictwo Ripple połączyło siły, aby publicznie skrytykować SEC i uzyskać wsparcie ze strony szerszej społeczności kryptowalutowej.

Kierownictwo Ripple połączyło siły, aby publicznie skrytykować SEC i uzyskać wsparcie ze strony szerszej społeczności kryptowalut.

W oświadczeniu Garlinghouse powiedział: „Stany Zjednoczone są wyprzedzane nie tylko o trochę, ale o wiele”.

Garlinghouse twierdzi, że większym wyzwaniem jest fakt, że Stany Zjednoczone uważają politykę ponad zasadami, co jest niekorzystną decyzją dla inwestorów. Przy większości okazji SEC wielokrotnie argumentowała, że prawie wszystkie tokeny kryptograficzne na rynku stanowią papiery wartościowe.

Z tego powodu regulator pozwał Ripple w grudniu 2020 r., oskarżając firmę o oferowanie XRP jako niezarejestrowanego papieru wartościowego. Ripple nadal jednak kwestionuje tę decyzję w sądzie z SEC, mając nadzieję na uzyskanie wkrótce korzystnego orzeczenia.

SEC nie tylko wskazywała palcami na Ripple, ale ostatnio zwróciła się do Coinbase, wydając zawiadomienie Wells o możliwym naruszeniu prawa papierów wartościowych.

Giełda kryptowalut Kraken podzieliła ten sam los i nie miała innego wyboru, jak tylko zaprzestać świadczenia usług stakingu w USA z ugodą w wysokości 30 milionów dolarów.

Te działania regulacyjne spowodowały reakcje ze strony osobistości z branży, w tym założyciela Cardano, Charlesa Hoskinsona. Hoskinson wezwał entuzjastów kryptowalut do wspierania polityki pro-kryptowalutowej w następnych wyborach, aby powstrzymać kwestie regulacyjne.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL