Francuskie i holenderskie organy regulacyjne podpisują porozumienie

prawo

Krajowe organy regulujące hazard, francuski L’Autorité Nationale des Jeux (ANJ) i holenderski Kansspelautoriteit (KSA), podpisały porozumienie zakładające szeroką współpracę w wielu kwestiach.

Przewodnicząca ANJ Isabelle Falque-Pierrotin i przewodniczący KSA René Jansen podpisali protokół ustaleń, którego celem jest zwiększenie skuteczności regulacji gier i hazardu w obu państwach. Umowa obejmuje współpracę w różnych kwestiach, od prania pieniędzy i finansowania terroryzmu po zarządzanie kontami graczy, nadzór nad reklamami i ochronę graczy.

We Francji nowo założona ANJ podpisała również umowę o współpracy i wymianie informacji z krajową jednostką policji odpowiedzialną za nadzorowanie kasyn i torów wyścigowych, Service Central des Courses et des Jeux (SCCJ).

KSA podpisała również porozumienie ze szwedzkim Spelinspektionen. Obaj regulatorzy zgodzili się współpracować w zakresie działań egzekucyjnych przeciwko operatorom, którzy naruszają warunki ich licencji lub działają nielegalnie w obu jurysdykcjach.

Organ regulacyjny Holandii przygotowuje się do uruchomienia regulowanego rynku hazardowego w przyszłym roku.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.