Funkcjonariusze KAS ujawnili nielegalne automaty

Kontrole przeprowadzone w sierpniu przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego zakończyły się ujawnieniem 5 nielegalnych automatów, niemal 26 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i 18 kg krajanki tytoniowej.

W drugiej połowie sierpnia funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zajęli w centrum Szczytna automaty do gier, które znajdowały się w niepozornie wyglądającym lokalu.

„Punkt okazał się prawdziwą jaskinią hazardu tylko dla zaufanych klientów. W umówiony sposób pukali oni do okna i po weryfikacji przez obsługę w kamerach monitoringu, wchodzili do środka, zamykając za sobą kratę”

– podała we wtorek mł. asp. Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej.

Oprócz 5 automatów funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 6 tys. zł przeznaczonych na wypłatę wygranych. Za pomocnictwo przy urządzaniu nielegalnych gier, opiekunka lokalu została przesłuchana w charakterze podejrzanej.

„Przeprowadzony na miejscu eksperyment procesowy jednoznacznie potwierdził nielegalny charakter urządzeń. Zajęte automaty zatrzymano jako dowody rzeczowe, a sprawę przekazano do Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Olsztynie” – podkreśliła mł. as. Rosiak.

Kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali w Olsztynie mężczyznę przenoszącego 530 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po przesłuchaniu właściciela kontrabandy funkcjonariusze w wynajmowanej przez niego piwnicy znaleźli kolejne 760 paczek papierosów z białoruską banderolą. Ponadto w samochodzie matki mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli 18-kilogramowy worek z krajanką tytoniową.

Łączną wartość należności z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na ponad 50 tys. zł. Właściciel kontrabandy usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Źródło: olsztyn.tvp.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.