Gamcare: Sloty online największym problemem dla graczy

Odpowiedzialny hazard Ze świata
Wiktor Czerwiński 25/09/2023

Ostatnia aktualizacja: 25 września 2023

Wielka Brytania. 73% z 5660 osób dzwoniących do Krajowej Infolinii ds. Hazardu w zeszłym roku stwierdziło, że miało problemy z hazardem online.

Z nowych danych wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat odsetek graczy online poszukujących pomocy w rozwiązaniu problemów związanych z automatami do gier niemal się podwoił.

Spośród osób, które w zeszłym roku ujawniły trudności z hazardem online za pośrednictwem krajowej infolinii ds. hazardu, trzech na pięciu (60%) jako jedną z głównych czynności, z którymi się borykają, wymieniło automaty do gier online – co oznacza wzrost z 34% w latach 2018–2019, wynika z danych operator serwisu, GamCare.

Ustalenia, które uzyskano w trakcie konsultacji rządu w sprawie wprowadzenia maksymalnych limitów stawek w automatach do gry online, pokazują, że 73% z 5660 osób dzwoniących na infolinię w zeszłym roku stwierdziło, że miało problemy z hazardem online.

Dane podkreślają, że obecnie to nieproporcjonalnie duża liczba automatów do gry online stanowi główne wyzwanie dla wielu osób dzwoniących na infolinię National Gambling Helpline.

Odsetek osób powołujących się na wyzwania związane z giełdami zakładów – witrynami, które umożliwiają obstawianie bezpośrednio przeciwko innym graczom – wzrósł z 0,3% do 7,6% w ciągu ostatnich pięciu lat, podczas gdy odsetek graczy mających problemy z internetowymi rynkami finansowymi, takimi jak kryptowaluty i wysokie stawki platform handlu ryzykiem wzrósł z 0,02% do 2,17%.

Zakłady online nie są już takim problemem

Dane sugerują jednak, że spadł odsetek osób, które miały trudności z obstawianiem zakładów online, z 34% w latach 2018–2019 do 20% w latach 2022–2023.

Colin Walsh, menedżer ds. doświadczeń życiowych w GamCare, powiedział: „Nadal istnieje przekonanie, że szkody związane z hazardem wynikają głównie z obstawiania koni lub wydarzeń sportowych. W ciągu ostatnich pięciu lat powszechnie zaobserwowaliśmy tendencję polegającą na tym, że ludzie często rozpoczynają hazard w ramach tej działalności, ale ostatecznie przechodzą na inne obszary hazardu online, gdzie łatwo stracić z oczu ilość czasu i pieniędzy. Dane pokazują, że obecnie nieproporcjonalnie duża liczba automatów do gry online stanowi główne wyzwanie dla wielu osób dzwoniących na infolinię National Gambling Helpline”

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL