Genting anuluje dwa rejsy po kasynach przez Covid

Ostatnia aktualizacja: 7 stycznia 2022

Dream Cruises, marka operatora statków wycieczkowych z kasynem, Genting Hong Kong Ltd, twierdzi, że została zmuszona do odwołania dwudniowego rejsu, który miał opuścić Hongkong w piątek, ze względu na to, że rząd tego miasta nałożył ze skutkiem od piątku 14-dniowy zaostrzenie środków dystansowania społecznego.

Lokalne władze poinformowały w środę, że lokalna sytuacja Covid-19 „drastycznie ewoluowała” od wtorku, w tym świeże przypadki infekcji wariantem Omicron, których nie można było prześledzić pod względem źródła.

Dream Cruises podkreśliło w środowym oświadczeniu, że odwołanie podróży statkiem Genting Dream (przedstawione na zdjęciu w pliku) było „z powodu dyrektywy rządowej, a nie w wyniku jakichkolwiek incydentów związanych z Covid-19 na pokładzie”.

Tego samego dnia ogłosił, że wcześniej zaplanowany dwunocny rejs Genting Dream – który miał wypłynąć w środę – również został odwołany.

Dream Cruises poinformowało, że dotknięci klienci mogą przenieść się na inne rejsy Genting Dream zaplanowane do 27 kwietnia, chociaż daty „wyłączenia” dotyczyły okresów chińskiego Nowego Roku, a mianowicie 2 i 4 lutego; i Wielkanoc, czyli 15 i 17 kwietnia.

Rząd Hongkongu wyraźnie wspomniał o zakazie tak zwanych rejsów „rejsem donikąd” w ramach najnowszych środków zaradczych dotyczących Covid-19.

Bary, obiekty sportowe i „miejsca publicznej rozrywki” w Hongkongu również będą musiały zostać zamknięte na 14 dni.

Dyrektor naczelny miasta, Carrie Lam Cheng Yuet-ngor, powiedziała już we wtorek, że niedawna rosnąca liczba przypadków Covid-19 w wariancie Omicron prawdopodobnie zmniejszyła szanse tego miasta na podróże bez kwarantanny z kontynentem Chiny. Prawdopodobnie wpłynęłoby to również na szanse na protokół podróży bez kwarantanny z Makau.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL