MGA odbiera kolejną licencję

Prawo hazardowe
Wiktor Czerwiński 01/11/2023

Ostatnia aktualizacja: 1 listopada 2023

Malta Gaming Authority (MGA) unieważniła licencję AMGO iGaming Malta z powodu naruszeń przepisów popełnionych przez firmę.

AMGO iGaming Malta jest operatorem takich domen jak:

  • jetbull.com
  • gigapotti.com
  • dragonaraonline.com
  • pwr.bet
  • fantasino.com

W komunikacie opublikowanym 31 października 2023 roku MGA przedstawiła główne powody odebrania licencji. Głównym powodem, choć nie jedynym, przez który spółka straciła licencję było złamanie  przez spółkę Rozporządzenia 3 ust. 1 lit. b) Regulaminu opłat licencyjnych za gry, ponieważ AMGO iGaming Malta nie uiściła opłaty licencyjnej należnej za okres od 22 listopada 2022 r. do 22 listopada 2023 r. Całkowita należność, która pozostaje nieuregulowana i wynosi 13 915,12 EUR (14 728,50 USD).

Drugie naruszenie przepisów dotyczących opłat licencyjnych za gry, art. 3 ust. 1 lit. a) i art. 6, zostało wniesione przeciwko AMGO iGaming Malta z powodu nieuiszczenia w ustalonym terminie obowiązujących opłat za zgodność z przepisami należnych MGA.

Trzecim naruszeniem wniesionym przeciwko AMGO iGaming Malta przez MGA było naruszenie art. 38 dyrektywy o ochronie graczy. MGA ma powody, by sądzić, że spółka „nie wywiązała się ze zobowiązań finansowych wynikających ze swojej działalności” oraz „nie wywiązała się w terminie ze zobowiązań wobec graczy lub Urząd ma powody, by sądzić, że takie uchybienie jest nieuchronne”.

Naruszenie to zbiega się również z wcześniej odnotowanymi uchybieniami, takimi jak nieterminowa płatność MGA lub niespełnienie jednego lub większej liczby mających zastosowanie obowiązków organów regulacyjnych lub prawa maltańskiego.

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL