NBA lobbuje w Kongresie za legalizacją bukmacherki w USA

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2017

National Basketball Association (NBA) ujawnił plany lobbowania w Kongresie USA, aby zalegalizować i uregulować zakłady sportowe w całym kraju. Ruch ten oznacza znaczną poprawę sytuacji w NBA, która w zeszłym roku stwierdziła, że ​​chociaż będzie wspierała federalną regulację zakładów sportowych, nie będzie jej bezpośrednio bronić.

Obecnie Nevada jest jedynym stanem, który może zaoferować graczom pełne usługi zakładów sportowych, chociaż nielegalne zakłady bukmacherskie są powszechne w Stanach Zjednoczonych.

Dan Spillane, wiceprezes i asystent radcy prawnego w NBA, przedstawił plany ligi na konferencji Sports Betting USA w Nowym Jorku w tym tygodniu, mówiąc, że będzie lobbował w Kongresie za „zmianami federalnymi”.

Według legalnego raportu sportowego, Spillane powiedział także, że NBA ma doradców w Waszyngtonie, a także prawodawstwo, które przygotowuje wraz ze swoim komisarzem Adamem Silverem, o którym mówi się, że „rozpalił” rozmowę.

Przemawiając w lipcu tego roku, Silver powiedział, że wierzy, że zakłady sportowe będą legalne w całym kraju w ciągu „najbliższych kilku lat”, mówiąc, że takie działania powodują „ogromne dodatkowe zaangażowanie fanów tego sportu”.

Zmiana pozycji NBA stanie się głównym impulsem dla New Jersey, który jest w centrum tej sprawy, która może poprowadzić inne stany do wprowadzenia regulacji i zalegalizowania zakładów bukmacherskich.

New Jersey ma nadzieję obalić federalną ustawę o zawodowym i amatorskim sportowym przepisie z 1992 r. (PASPA), która sprawia, że ​​jednostki rządowe mogą sponsorować, prowadzić, reklamować, promować, licencjonować lub autoryzować zakłady, gry hazardowe lub zakłady oparte na grach rozgrywanych przez sportowców amatorów lub profesjonalistów.

Państwo oświadczyło, że jest to niezgodne z konstytucją USA dla rządu federalnego, aby uzurpować sobie prawa państwowe i zapewnić Nevadzie możliwość oferowania zakładów sportowych, ale odmówić innym stanom tej samej możliwości. Sąd Najwyższy USA ma wysłuchać argumentu New Jersey na początku przyszłego miesiąca.

Don Garber, komisarz Major League Soccer (MLS) w Ameryce Północnej, również ostatnio wyraził poparcie dla powszechnej legalizacji zakładów sportowych w USA, mówiąc, że zakłady są „częścią DNA futbolu”.

Według Yahoo, Garber powiedział:

„Jestem wielkim zwolennikiem, że tak się stanie, równie dobrze możemy być przed nim. Sądzę, że nasze dochody podatkowe są wartościowe, abyśmy mogli to zrobić, nie sądzę, że możemy to powstrzymać, więc może nawet poprowadzimy oskarżenie. Hazard w grach, zakłady na gry, jest częścią DNA futbolu na całym świecie.”

Źródło: Igamingbusiness

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL