Poker przyciągnął gwiazdy brytyjskiego futbolu

Poker
Marek 12/07/2013

Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2024

Słynni piłkarze Manchesteru United, na czele z byłym kapitanem Bryanem Robsonem, wezmą udział w nietypowym turnieju. Przez dwa dni rywalizować będą na stadionie Old Trafford w zawodach w… pokera.

Oprócz 56-letniego Robsona, w pokera zagrają m.in. inni zasłużeni dawni gracze Czerwonych Diabłów: Dwight Yorke (Trynidad i Tobago) oraz Norman Whiteside (Irlandia Północna).

– Nie grałem już dawno w pokera, więc zobaczymy, jak dużo brakuje mi do zawodowców. Wiem, że przy stole muszę być spokojny, zresztą tak jak kiedyś na piłkarskim boisku – powiedział 90-krotny reprezentant Anglii Robson, który w zespole United spędził 13 sezonów i zdobył z nim dwa tytuły mistrza kraju oraz trzy Puchary Anglii. W 1991 roku Manchester United sięgnął po Puchar Zdobywców Pucharów.

Największe doświadczenie pokerowe z gwiazd Manchesteru Utd. ma 48-letni Whiteside, który niedawno zajął drugie miejsce w turnieju karcianym Sports Star Challenge.

W angielskiej drużynie Irlandczyk rozegrał 273 mecze i strzelił 66 bramek. Do historii futbolu przeszedł w 1982 roku, kiedy pobił rekord legendarnego Pelego i został najmłodszym uczestnikiem mistrzostw świata. W debiucie w mundialu miał 17 lat i 41 dni.

Kolejnym piłkarzem, który zagra w pokera, będzie pochodzący z Trynidadu i Tobago Yorke. W 1998/1999 był ważną postacią drużyny Aleksa Fergusona, która wywalczyła potrójną koronę.

źródło: menstream.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL