Poker wyjdzie z podziemia?

Poker Prawo hazardowe
Bartosz 13/09/2013

Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2024

Naczelny Sąd Administracyjny przychylił się do stanowiska Polskiego Związku Pokera i uchylił decyzje ministra finansów, która kwalifikuje pokera jako hazard.

(…)Decyzja NSA może być furtką dla kilkudziesięciu oskarżonych, zatrzymanych dwa lata temu podczas nielegalnego turnieju pokerowego w Szczecinie. Na wyrok w tej sprawie czeka ponad 40 osób. Zatrzymanych było dwa razy tyle, ale połowa przyznała się do winy i przyjęła karę 500 złotych grzywny za udział w nielegalnej grze. Pozostałym także grożą kary finansowe, a organizatorom turnieju nawet trzy lata więzienia.

O losie procesu może zdecydować właśnie wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, którego przekonały argumenty graczy. Uważają oni, że poker nie jest grą hazardową, tylko sportową, ponieważ wygrana w małej mierze zależy od przypadku. Ich zdaniem większe znaczenie mają umiejętności.

Jak mówi jeden z uczestników turnieju z 2011 roku, który dobrowolnie poddał się karze zakaz gry na pieniądze i tak był martwy. – To sport, w którym gra się na pieniądze i tyle. Inaczej nie da się grać w tę grę. Trzeba przeanalizować sytuację na stole i dlatego ta gra tak cieszy – ocenia.

Czytaj całość na: radioszczecin.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL