Powerball Jackpot to już prawie 2 miliardy dolarów!

Jackpot Powerball wzrósł do około 1,9 miliarda dolarów po tym, jak w sobotnim losowaniu nie udało się nikomu wytypować poprawnie wszystkich liczb.

Zwycięskie liczby w sobotnim losowaniu to 28-45-53-56-69, a Powerball 20. Kolejne losowanie Powerball odbędzie się w poniedziałek.

Szacuje się, że sobotnie losowanie jackpota o wartości 1,6 miliarda dolarów było jak do tej pory największą na świecie nagrodą lotto w historii. Szansa na trafienie jackpota w Powerball to dokładnie 1 na 292,2 miliona.

Ostatni Jackpot został rozbity 3 sierpnia w Pensylwanii. Od tego czasu było już 40 losowań, w których nie udało się trafić głównej nagrody, co też jest rekordem jeśli chodzi o serię losowań bez trafienia głównej nagrody.

W przypadku trafienia sobotniego jackpota zwycięzca miał też opcję wypłaty jednorazowej w kwocie 782,4 mln dolarów, co również pobiłoby rekord świata w księdze rekordów Guinessa w kategorii największej wygranej loterii. Jak do tej pory miano to dzierży kumulacja ze stycznia 2016 roku, gdy 3 zwycięskie kupony podzieliły między siebie jackpot o wartości 1,586 mld dolarów.

Bilety powerball kosztują 2 dolary i są sprzedawane w 46 stanach a także na Portoryko i Wyspach Dziewiczych.

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.