Przewodniczący Parlamentu Studentów wydawał pieniądze w kasynie

Kasyna
Bartosz 24/05/2016

Ostatnia aktualizacja: 24 maja 2016

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej odwołał w niedzielę swojego przewodniczącego, Mateusza Mrozka. Decyzja zapadła podczas nadzwyczajnego zjazdu PS RP.

Organizacja wyłania obecnie firmę, która przeprowadzi audyt całej sytuacji finansowej PS RP.

Nowym przewodniczącym został Ariel Wojciechowski z Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Przyczyną odwołania Mateusza Mrozka był zgłoszony przez przewodniczącego problem zdrowotny, który uniemożliwia dalsze sprawowanie funkcji oraz zarządzanie organizacją i jej finansami. Organizacja rozpoczęła działania wyjaśniające – wyłaniamy firmę, która przeprowadzi audyt, zostało również złożone zawiadomienie do prokuratury – poinformował w poniedziałek Maciej Kochański z PS RP.

Deklaruję pełną współpracę w celu wyjaśnienia mojego błędu – skomentował dla Mateusz Mrozek.

14 kwietnia 2016 r. pojawiły się wątpliwości odnośnie transakcji z konta bankowego PS RP obejmującego środki pozabudżetowe. Transakcje były przeprowadzane w kasynie. Wszystkie pobierane środki były na bieżąco zwracane – poinformowała w poniedziałek w przesłanym komunikacie Oliwia Siwińska z biura prasowego PS RP. Jak dodała, żaden z członków Rady Wykonawczej nie wiedział o zaistniałej sytuacji.

Członkowie Rady Wykonawczej PS RP wezwali Mateusza Mrozka do natychmiastowych wyjaśnień. Przewodniczący PS RP był wtedy poza Warszawą.

18 kwietnia 2016 roku Rada Wykonawcza PS RP przyjęła informację o problemie zdrowotnym Mateusza Mrozka, mającym postać uzależnienia od gier losowych, co uniemożliwiało mu sprawowanie funkcji Przewodniczącego PS RP, zarządzanie organizacją i jej finansami – poinformowała Siwińska.

Mrozek poinformował, że pieniądze, których dotyczy sprawa, nie pochodzą z budżetu państwa, a z pieniędzy wypracowanych przez PS RP. – Pieniądze pobierałem między listopadem 2015 a lutym 2016 – i tylko część z nich była wykorzystywana do gry w kasynie. Duża część służyła mi do rozwiązania bieżących problemów finansowych, które skumulowały się na przełomie roku. Wszystkie pieniądze zwracałem na bieżąco – jednorazowo pobierałem po kilkaset złotych. Płynność finansową odzyskałem w lutym 2016 r. Od tego momentu walczę ze swoim uzależnieniem. Niestety, nawet zwrot pieniędzy nie zmazuje mojej winy – podkreślił.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL