Singapur: Gracze wydali ponad 10 mld dolarów w 2022 roku

Finanse Bilanse Ze świata
Wiktor Czerwiński 03/11/2023

Ostatnia aktualizacja: 3 listopada 2023

W zeszłym roku w Singapurze na loterie i zakłady sportowe wydano 10,3 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 12% w porównaniu z rokiem poprzednim

Jak wynika z opublikowanego w czwartek raportu rocznego Tote Board, kwoty wydane na zakłady na loterie i zakłady sportowe w Singapurze wyniosły w zeszłym roku finansowym 10,3 miliarda dolarów.

Kwoty postawione w roku finansowym zakończonym w marcu 2023 r. były o 12 % wyższe niż w roku ubiegłym, kiedy gracze wydali na zakładach 9,2 miliarda dolarów. Duży wpływ na taki wynik miały rozegrane pod koniec zeszłego roku Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze.

Ostatnia kwota jest największą kwotą postawioną na te mecze w ostatniej dekadzie i przewyższa nawet kwotę za rok finansowy zakończony w marcu 2019 r., w którym odbyły się także mistrzostwa świata. Wtedy obstawiono rekordową sumę 8,1 miliarda dolarów, choć rekord ten został pobity w roku finansowym zakończonym w marcu 2022 r., po tym, jak Singapur zaczął znosić ograniczenia związane z Covid-19.

Raport Tote Board nie zawiera jednak szczegółowego zestawienia zakładów postawionych na różne gry, takie jak piłka nożna czy wyścigi samochodowe.

źródło: Straitstimes.com

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

max

03/11/2023

rowiniente spoleczenstwo wywalilo 11 miliardow dolcow na hazard no ponad podzialami
E-PLAY.PL