STS planuje wypłatę zaliczkowej dywidendy w październiku

Zarząd STS Holding planuje przedstawić rekomendację w sprawie wypłaty zaliczki na poczet dywidendy w najbliższych dniach i liczy na jej wypłatę w okolicach połowy października, poinformował prezes Mateusz Juroszek.

„Będziemy rekomendować wypłatę dywidendy w najbliższych dniach jako zarząd. Zakładamy, że to [wypłata] będzie gdzieś połowa października” – powiedział Juroszek podczas konferencji prasowej.

W komunikacie poświęconym wynikom za I poł. br. prezes wskazywał, że po publikacji raportu półrocznego – zgodnie z obowiązującą polityką dywidendy – zarząd i rada nadzorcza spółki mogą podjąć decyzję w sprawie wypłaty zaliczki na poczet dywidendy. Jednostkowy zysk netto STS Holding SA w pierwszym półroczu br. wyniósł niemal 86 mln zł. Zgodnie z prawem, połowa tej kwoty może być wypłacona akcjonariuszom w tym roku, zapowiedział Juroszek.

Założona w 1997 roku, Grupa STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Bukmacher posiada licencję w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach.

Portfolio usług grupy obejmuje zakłady sportowe, sporty wirtualne, kasyno internetowe (z wyłączeniem Polski), BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2021 r.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.