STS znów wyznacza trendy i wdraża kolejne narzędzie w ramach odpowiedzialnej gry

Grupa STS – jeden z największych bukmacherów w Europie Środkowej i lider rynku w Polsce – wdrożyła kolejne innowacyjne rozwiązanie z zakresu odpowiedzialnej gry we współpracy z wiodącą na rynku firmą Neccton. Narzędzie Mentor, bo o nim mowa, STS wykorzystuje od początku marca na rynku brytyjskim, a w ciągu kilku kolejnych tygodni wdroży je także w Polsce.

Mentor monitoruje potencjalnie budzące wątpliwości zachowania graczy związane z nadmierną liczbą godzin spędzanych na grze czy też wzrostem częstotliwości wpłat oraz innych faktach świadczących o możliwym uzależnieniu. Pomaga zarówno graczom, jak i operatorom we wczesnej identyfikacji tego typu zachowań. Ostrzega operatora oraz bezpośrednio kontaktuje się z graczem, pomagając mu w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących jego przyszłej gry i ewentualnych konsekwencji.

„Rozpoczęliśmy nasze badania nad rynkiem hazardowym 15 lat temu i opublikowaliśmy wiele badań akademickich w dziedzinie monitorowania zachowań graczy i odpowiedzialnej gry. Pokazaliśmy, że gracze, którzy grają odpowiedzialnie, są bardziej lojalni, a ich aktywność jest znacznie dłuższa. Od lat pomagamy milionom graczy i operatorom na całym świecie”

– powiedział dyrektor i szef rozwoju Neccton, dr Michael Auer. .

Mateusz Juroszek, prezes STS powiedział:

„Z dumą przedstawiamy kolejne narzędzie, które przenosi STS na wyższy poziom w zakresie wdrażania idei odpowiedzialnej gry. Współpraca i wdrożenie narzędzia oferowanego przez Neccton pozwoli nam, zarówno na rynku brytyjskim, jak i polskim, jeszcze szybciej i skuteczniej wykrywać te zachowania graczy, które wskazują na ich trudności z bezpiecznym i odpowiedzialnym obstawianiem wyników. Dzięki temu po raz kolejny wyznaczamy rynkowe trendy w dziedzinie odpowiedzialnej gry. Jako operator odpowiedzialny społecznie chcemy mieć pewność, że nasi użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoją grą.”

STS jest nie tylko największą legalną firmą bukmacherską w Polsce, ale także pionierem w zakresie działań obejmujących tzw. odpowiedzialną grę.

„Zarówno nasza aplikacja, jak i strona internetowa dostarczają graczom kluczowej wiedzy na jej temat, a także szereg narzędzi umożliwiających kontrolę zachowań i samoograniczania w ramach gry. Do dyspozycji klientów jest również działający 24/7 zespół konsultantów oraz osobny sztab specjalistów RG, którzy w STS zajmują się wychwytywaniem sygnałów świadczących o potencjalnie niezdrowym podejściu gracza do obstawiania. Nasz zespół reaguje na takie sygnały i udziela graczom niezbędnego wsparcia.”

– mówi Mateusz Juroszek, prezes STS

Jedocześnie firma cały czas prowadzi działania mające na celu rozbudowę idei odpowiedzialnej gry zarówno w zakresie treści i narzędzi na stronach i aplikacjach, jak i w zakresie monitorowania zachowań klientów. Dlatego nawiązanie współpracy z firmą Nectom stanowi dla STS kolejny duży krok w kierunku rozwoju CSR-owej Spółki, a także wyznaczania trendów w tym obszarze.

Neccton jest liderem na swoim rynku. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w obszarach analizy danych, sztucznej inteligencji i Big Data i stał się wiodącym dostawcą usług hazardowych w zakresie AML, aCRM, FRAUD i odpowiedzialnej gry.

***
Grupa STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Spółka prowadzi działalność na kilkunastu rynkach europejskich, usługi są dostępne m.in. w Wielkiej Brytanii, gdzie ma swoją licencję. Za sprawą dynamicznego rozwoju w ciągu ostatnich lat STS zdominował sektor legalnych firm bukmacherskich w Polsce – znacznie zwiększając udziały rynkowe, które wynoszą ok. 50%.

Firma nieprzerwanie inwestuje w rozwój nowoczesnych i innowacyjnych technologii, dzięki którym zdystansowała krajowych konkurentów. STS udostępnia usługi online nie tylko za pośrednictwem strony internetowej, ale również jej mobilnej wersji, jak i aplikacjom dedykowanym systemom Android i iOS. Firma cały czas rozwija ofertę, udostępniając m.in. kolejne zakłady na żywo oraz umacniając wiodącą pozycję w dziedzinie esportu. Bukmacher stworzył też własny system wypłat – STSpay – pozwalający na szybkie przelewy przez 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00 – 24:00. STS, za sprawą inwestycji kapitałowej w czeską spółkę Greep, stał się współwłaścicielem systemu bukmacherskiego BetSys, z którego korzysta.

Za sprawą efektywnego i całodobowego systemu Customer Service, STS jest w stanie doskonale odpowiadać na rosnące zapotrzebowania klientów. Firma oferuje ponadto możliwość oglądania transmisji wydarzeń sportowych na żywo w internecie, za pośrednictwem STS TV. Usługa jest dostępna także użytkownikom urządzeń mobilnych. Każdego miesiąca firma udostępnia transmisje nawet 5000 wydarzeń sportowych, w tym m.in. piłki nożnej, tenisa, siatkówki, koszykówki oraz innych sportów.

Bukmacher aktywnie angażuje się we wspieranie polskiego sportu, będąc największym prywatnym podmiotem na rodzimym rynku sponsoringu. Firma jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, sponsorem strategicznym Lecha Poznań, sponsorem głównym Jagiellonii Białystok a także oficjalnym bukmacherem Cracovii, Pogoni Szczecin, Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Polskiej Ligi Siatkówki, Anwilu Włocławek, Futsal Ekstraklasa czy innych klubów i związków sportowych. STS angażuje się także we wspieranie esportu.

Firma powstała w 1997 roku. Spółka posiada nowoczesne punkty przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ponad 440. STS zatrudnia przeszło 1500 osób.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.