Wynnbet zamyka swój biznes w 8 z 12 stanów

Inwestycje i umowy USA
Wiktor Czerwiński 12/08/2023

Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2023

Wynn Resorts ogłosiło wczoraj swoją decyzję o zamknięciu swojej internetowej platformy zakładów sportowych i iGaming, WynnBET, w większości jurysdykcji w USA.

W piątek Wynn Resorts ogłosiło, że zamknie biznes w 8 z 12 jurysdykcji w USA, w których oferowany jest WynnBet. Te stany to:

  • Arizona
  • Indiana
  • Kolorado
  • Luizjana
  • New Jersey
  • Tennessee
  • Wirginia
  • Wirginia Zachodnia

Co z pozostałymi stanami?

Chociaż Wynn opuszcza większość stanów, kontynuuje działalność na rynkach, na których posiada nieruchomości, w Massachusetts i Nevadzie. W Massachusetts WynnBET jest jednym z ośmiu operatorów i walczy z Penn’s, który wkrótce zostanie przemianowany na Barstool Sportsbook i Caesars, o czwarte miejsce w stanie.

„W świetle ciągłego zapotrzebowania na ponadprzeciętne wydatki marketingowe poprzez pozyskiwanie użytkowników i promocje w zakładach sportowych online, uważamy, że akcjonariusze Wynn Resorts mogą lepiej wykorzystać kapitał” – powiedziała Julie Cameron-Doe, dyrektor finansowy Wynn Resorts.

Jeśli chodzi o 2 pozostałe stany czyli Michigan oraz Nowy Jork ostateczna decyzja nie została podjęta. W stanie Michigan WynnBET zamknie zakłady sportowe, pozostawiając póki co WynnBET Casino online.

„Chociaż wierzymy w długoterminowe perspektywy iGaming, brak przepisów dotyczących iGamingu oraz obecność wielu innych możliwości inwestycyjnych dostępnych dla nas na całym świecie skłoniły nas do decyzji o ograniczeniu naszych inwestycji kapitałowych w WynnBET, aby skupić się przede wszystkim na tych stanach, w których utrzymujemy fizyczną obecność”.

Według strony internetowej WynnBET, obecni klienci w stanach, których to dotyczy, będą mieli dostęp do swoich kont do 11 października, ale bukmacherzy przestaną przyjmować zakłady od piątku. Jeśli klienci w tych stanach nie wycofają się do tego dnia, Wynn prześle użytkownikom pocztą czek na pozostałe saldo.

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL