Zawodowy pokerzysta domagał się prawie 8 mln funtów

Poker
Bartosz 07/11/2016

Ostatnia aktualizacja: 7 listopada 2016

Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii oddalił apelację Phila Ivey, zawodowego pokerzysty, który domaga się od kasyna Crockfords wypłaty wygranych 7,7 mln funtów.

Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwość stwierdzili, że stosowanie przez gracza techniki „edge-sorting” podczas gry w baccarata, było oszustwem.

Jak podaje portal Bloomberg.com, w wydanym wyroku sędzia Mary Arden stwierdziła, że gracz osiągnął wynik za pomocą manipulacji. Phil Ivey jest zaskoczony tą decyzją i zapowiada odwołanie.

Prawnicy gracza podkreślają, że podczas gry Ivey nie dotykał kart, ani też nie stosował żadnego urządzenia. Karty trzymała jego partnerka, a on pełnił rolę doradcy.

Paul Willcock, dyrektor kasyna jest zadowolony z wyroku. Jego zdaniem potwierdza to, że decyzja o niewypłacaniu graczowi pieniędzy była właściwa.

Sprawa dotyczy zajścia z 2012 roku, kiedy Ivey, jeden z najbardziej utytułowanych graczy pokerowych, wygrał w kasynie Crockfords w Londynie 7,7 mln funtów. Zawiadomienie do sądu wpłynęło w 2014 roku – podaje Bloomberg.com.

Gracz domaga się wypłaty wywalczonej sumy, jednakże przedstawiciele kasyna są zdania, że zostały one zdobyte w sposób nieuczciwy. Ivey miał stosować podczas gry technikę tzw. edge-sorting. Rozpoznawał on bowiem różnice w druku widoczne na rewersach poszczególnych kart, dzięki czemu wiedział wcześniej, jaka karta znajduje się na stole.

Gdy kasyno zorientowało się, co się dzieje, wyprosiło pokerzystę z sali, a zainwestowane pieniądze zostały zwrócone (150 tys. funtów).

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL