Cios świętokrzyskiej Policji w nielegalny hazard

Automaty
Bartosz 18/10/2019

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2019

Na terenie powiatu jędrzejowskiego mundurowi zajmujący się przestępstwami gospodarczymi wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach zabezpieczyli pięć urządzeń teleinformatycznych służących do nielegalnych gier. To kolejne działania wymierzone w nielegalny proceder.

Jędrzejowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach skontrolowali jeden z lokali na terenie gminy Małogoszcz. Właściwe rozpoznanie, wzorowa współpraca obu służb doprowadziły do ujawnienia oraz zabezpieczenia pięciu zestawów teleinformatycznych urządzeń służących do gier. Mundurowi natrafili także na pieniądze w kwocie przekraczającej 1000 złotych, które służyły jako środki do wypłat bieżących wygranych.

Dalsze czynności w sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach.

Natomiast Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego dotarli do lokali w Chmielniku i Kielcach. Stróże prawa zabezpieczyli w nich łącznie 6 automatów do gier, które wykorzystywane były nielegalnie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy zajmują się na co dzień m.in. likwidowaniem procederów, które narażają Skarb Państwa. W tym zakresie ściśle współpracują z inspektorami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego. W trakcie czynności mundurowi ostatnio natrafili na informację o małym „kasynie”, mieszczącym się na terenie Chmielnika.

Policjanci wspólnie z celnikami postanowili sprawdzić, czy punkt działa legalnie. Szybko okazało się, że kontrola potrwa trochę dłużej, bowiem w lokalu znajdują się 3 automaty, które wykorzystywane są niezgodnie z przepisami. W tym samym czasie służby przystąpiły także do kontroli jednego z lokali w centrum Kielc. Tu również mundurowi odkryli, że 3 automaty są wykorzystywane do nielegalnego hazardu. Podczas działań stróże prawa zabezpieczyli łącznie blisko 3300 złotych, pochodzące najprawdopodobniej z nielegalnego procederu.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Roman

14:48
23/10/2019

Celnik i komornik, 2 bardzo szlachetne zawody, gratulacje, przemili panowie po uszy unurzani w fekaliach, klient nasz pan, ale pieniądz jest większym panem...

prok

11:33
23/10/2019

leniwe funkcjonariusze nie idą do sypakow bo tam nie ma prezesa nie ma firmy. idąc do legalnie działającej firmy mogą powiedziec jacy to oni są sprytni, ustalili prezesa, firmę, siedzibę firmy, tacy są spryciaże, mogą wykazać się wielką wykrywalnością, wynikami i śledztwem tak znakomicie poprowadzonego. A jak są sypaki i jest przestępstwo są bezradni jak dzieci we mgle. Zwykłe tumany, leniwe nieroby, kazdy potrafi wpisac nip firmy ustalic kto jest prezesem, siedzibę firmy a potem tylko wzywać i nękać, a przestępczość zwykłych hazardówek ma się dobrze. tak to sobie nieroby wymyśliły.

Dżi Dżi

11:16
20/10/2019

Ja się tylko zastanawiam dlaczego służby w tym chorym kraju zasadzają się na wszystko inne a nie na punkty ze zwykłymi sypakami co ich jest w każdym mieście jak grzybów po deszczu. Najpierw takie MF powinno poradzić sobie ze starymi hazardowymi automatami a później rozstrzygać o innych urządzeniach. No chyba że MF nie przeszkadza, że ktoś tam ma co nie co z tego że nie widzi tych punktów z hazardowymi urządzeniami. U mnie w mieście jest kilkanaście takich punktów i nikt z tym nic nie robi. Co z tego, że pochowane i pozamykane jak każdy swój może wejść i pograć do woli
E-PLAY.PL