Likwidacja nielegalnego hazardu w województwie świętokrzyskim

automaty do gier

14 kwietnia 2018 r. pracownicy i funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Kielcach i Straży Granicznej w Kielcach przeprowadzili wspólne działania kontrolne w zakresie urządzania i prowadzenia gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom ustawy o grach hazardowych.

W wyniku działań w dwóch punktach na terenie Kielc zabezpieczono 9 nielegalnych automatów do gier, jak również środki pieniężne w wysokości 17 440 zł.

Wraz z zatrzymanymi urządzeniami ujawniono 0,5g marihuany oraz 2 pojemniki z dopalaczami. Środki odurzające zabezpieczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Osoby, u których ujawniono narkotyki, zatrzymano celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzili czynności sprawdzające mające na celu weryfikację informacji o zatrudnieniu w jednym z punktów cudzoziemca. W wyniku działań nałożono mandat karny w wysokości 1000 zł.

W myśl obowiązujących przepisów, za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary.

Również policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Staszowie wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego dokonali sprawdzenia automatów do gier losowych, znajdujących się w jednym z lokali na terenie miasta.

Przeprowadzone eksperymenty procesowe na automatach jednoznacznie wykazały, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. W efekcie przeprowadzonej kontroli zostały zabezpieczone trzy automaty do gier losowych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Celno-Skarbowy w Kielcach, Komenda Powiatowa Policji w Staszowie

1 komentarz w “Likwidacja nielegalnego hazardu w województwie świętokrzyskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *