Padła rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce

Około 26 milionów złotych – taką kwotę zgarnie osoba, która zagrała w Eurojackpot w Polsce. Jak poinformował Totalizator Sportowy, to najwyższa wygrana w tej mega loterii w naszym kraju.

W żadnym państwie biorącym udział w loterii nie padła jednak główna wygrana. Dlatego w najbliższym losowaniu po raz siódmy z rzędu będzie można wygrać kwotę 385 milionów złotych.

W piątek 29 czerwca wylosowano następujące liczby: 9, 18, 30, 47, 48 oraz 4, 6.

Ten wieczór na długo zapamięta zwłaszcza jeden szczęśliwiec z Polski. Wylosowane liczby pozwoliły mu bowiem na wygraną drugiego stopnia w wysokości 26 597 867,60 złotych.

Najwięcej, bo ponad 20 tysięcy, odnotowano w naszym kraju wygranych po 37,10 zł.

Co ważne, w żadnym państwie biorącym udział w loterii nie padła główna wygrana. W efekcie, w najbliższym losowaniu 6 lipca do zgarnięcia będzie wygrana pierwszego stopnia, która wynosi 90 milionów euro, czyli 385 milionów złotych.

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, we wrześniu ubiegłego roku.

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju.

Wygrane równe i wyższe niż 10 milionów euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *