Policjanci i celnicy uderzyli w nielegalny hazard

Pięć automatów do gier zabezpieczyli w trakcie wspólnych działań pilscy policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno–Skarbowego w Poznaniu z Delegaturą w Pile. Niezarejestrowane maszyny, służące do nielegalnego urządzania gier hazardowych, znajdowały się w jednym z powiatów na terenie Wielkopolski.

W okresie ostatnich dwóch miesięcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, pilscy dzielnicowi i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu z Delegaturą w Pile przeprowadzili działania kontrolne na terenie Piły oraz sąsiedniego powiatu. W kontrolowanych punktach funkcjonariusze zabezpieczyli pięć automatów, działających niezgodnie z przepisami.

Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego. 07 czerwca br. podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali mieszkańców Jastrowia, 48-letnią kobietę oraz 55-letniego mężczyznę, którzy uczestniczyli w nielegalnych grach hazardowych na automatach. Teraz grozi im wysoka kara grzywny.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.

Zgodnie z nowymi przepisami, zmieniła się wysokość kar oraz rozszerzył się zakres podmiotów, które podlegają karom za łamanie przepisów ustawy. Kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynoszą do 100 tys. zł od każdego automatu. Odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty urządzające nielegalne gry na automatach, ale także właściciele lokali, w których urządzane są takie gry oraz osoby, które korzystają z nielegalnych automatów.

Źródło: KPP w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *