Tysiąc automatów zatrzymano w Wielkopolsce w roku 2018

Automaty
Bartosz 12/02/2019

Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2019

Kontrola i monitorowanie rynku gier hazardowych to w większości krajów świata domena państwa. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie nadzór nad rynkiem gier hazardowych to jedno z priorytetowych zadań Krajowej Administracji Skarbowej.

Skuteczne zwalczanie nielegalnego hazardu ma ogromne znaczenie zarówno z uwagi na zabezpieczenie interesu skarbu państwa, jak i przeciwdziałanie uzależnieniom od hazardu, którego koszty ponosi całe społeczeństwo.

Według specjalistów gry hazardowe uzależniają w różnym stopniu – najbardziej zagrożeni są stali bywalcy kasyn oraz osoby grające na automatach o niskich wygranych. Dlatego też działania funkcjonariuszy KAS w znacznym stopniu są ukierunkowane na likwidację punktów, w których takie gry są organizowane.

Wielkopolska Służba Celno-Skarbowa od lat aktywnie zwalcza nielegalny rynek gier hazardowych. Łącznie w 2018 r. funkcjonariusze przeprowadzili 1394 kontrole miejsc, co do których zachodziło podejrzenie, że mogą być w nich urządzane gry na automatach wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. W 291 przypadkach działania zakończyły się zajęciem nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

Skuteczne działania funkcjonariuszy Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przyczyniły się do wyeliminowania z rynku niemalże tysiąca nielegalnych urządzeń, z czego 382 automaty zajęli funkcjonariusze Delegatury w Lesznie, 339 automatów – Delegatury w Poznaniu, 151 automatów – Delegatury w Kaliszu i 119 automatów – Delegatury w Pile.

Źródło: Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL