Veikkaus zmniejsza liczbę automatów do gry

Veikkaus ogłosił poważne zmiany w swojej strukturze biznesowej, w wyniku których do końca 2020 r. całkowita liczba automatów do gier zostanie zmniejszona do 15 tys. Zmiany te są częścią zobowiązania firmy do przestrzegania zasad odpowiedzialnego hazardu.

Stacje obsługi i hipermarkety będą mogły obsługiwać tylko siedem automatów do gier, co stanowi zmniejszenie w stosunku do 12, które obecnie są w tych punktach. Limit wszystkich innych punktów sprzedaży spada do pięciu automatów.

Do końca 2020 r. około jedna piąta automatów do gry Veikkaus (około 3.500) zostanie wycofana. Całkowita liczba automatów do gry wynosi obecnie około 18 500, i uważa się, że jedna trzecia sieci punktów sprzedaży (2.200) będzie miała wpływ na przyszłe redukcje.

„Punktem wyjścia było jak najbardziej równomierne rozłożenie wpływu na partnerów, przemysł i obszary geograficzne. Ponadto zwróciliśmy uwagę na krytykę, że liczba automatów została uznana za zbyt wysoką, zwłaszcza w większych punktach sprzedaży ”
– powiedział Marko Peltokorpi, dyrektor sprzedaży Veikkaus.

Fiński operator zacznie stosować nowe kryteria inwestycyjne od początku przyszłego roku. Redukcje rozpoczną się natychmiast w styczniu, a wszystkie redukcje zostaną wprowadzone do końca 2020 r.

W wyniku przeprowadzanych transakcji zysk brutto Veikkaus spadnie w przyszłym roku o około 30 milionów euro. Wpływ na prowizje od sprzedaży wypłacane agentom wynoszą około 4,5 mln EUR. Ponadto amortyzacja może mieć wpływ na wielkość sieci wyprzedażowej w przyszłości. „Redukcje są zauważalne i na pewno będą widoczne dla klientów”, mówi Peltokorpi.

Usunięcie może zaszkodzić organizacjom pozarządowym. Eksperci pracujący z organizacjami non-profit powiedzieli, że organizacje działające w obszarze opieki społecznej i opieki zdrowotnej mogą w 2021 r. cierpieć z powodu utraty funduszy.

Vertti Kiukas, sekretarz generalny organizacji parasolowej SOSTE ds. Społecznych i zdrowotnych organizacji pozarządowych, powiedział, że niektóre stowarzyszenia są całkowicie finansowane z tych dochodów z Veikkaus. „Im mniejsza organizacja, tym bardziej zależy od finansowania” – powiedział.

Kicks dodał, że jeśli zyski Veikkaus spadną o 100 milionów euro, spowoduje to, że organizacje pozarządowe stracą około 35 milionów euro. Dyrektor generalny Veikkaus powiedział także niedawno, że usunięcie automatów do gier może spowodować zmniejszenie rocznych obrotów o 150 milionów – 200 milionów euro.

„Ministerstwo spraw społecznych i zdrowia ostatecznie zadecyduje, czy pomoc zostanie odebrana organizacjom wyspecjalizowanych w pracy skoncentrowanej na zdrowiu psychicznym, dzieciach i osobach starszych”
– mówi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *