Areszt dla właściciela opcji binarnych z Izraela

Eliran Saada z firmy oferującej opcje binarne – Express Target Marketing został dziś aresztowany w Tel Awiwie, (zgodnie z informacją podaną w witryną FinanceFeeds) i będzie musiał teraz stawić czoła sędziemu. Powodem aresztowania jest podejrzenie o dokonanie oszustwa, szantażu, oraz wprowadzania zagrożenia finansowego i obsługi fałszywego systemu handlowego.

Express Target Marketing prowadził marki handlowe SecuredOptions i InsideOption. Eliran Saada został aresztowany po zażaleniu złożonym policji w Singapurze przez kobietę, która prawdopodobnie straciła ponad 500 000 dolarów.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym spółki Elirana Saada zostały zgłoszone do władz z podejrzeniem oszustw i wyłudzeń na wielką skalę. W listopadzie „The Times of Israel” poinformował, że szwedzcy bracia Ronald i Tommy Rutgersson ze Sztokholmu wraz z innymi klientami śledzili działania SecuredOptions i skierowali oficjalną skargę na policji państwa Izrael, po utracie blisko 100 000 euro.

Wiadomość o aresztowaniu przeszła obecnie szerokim echem o przez wiele firm, chociaż oficjalnie Saada nie funkcjonował do tej pory przed aresztowaniem na żadnym stanowisku wykonawczym w swoich firmach.

Inwestorzy w przeszłości oskarżali niektóre opcje binarne, że firmy dokonują przelewów na konto bez akceptacji klienta a w niektórych przypadkach uniemożliwiają wręcz klientom wycofanie własnych środków.

Aresztowanie Saady jest pierwszym takim zdarzeniem nagłośnionym publicznie w prasie, ponieważ władze Izraela ogłosiły walkę z binarnymi firmami opcjonalnymi.

Izrael stał się pierwszym krajem, który zakazuje krajowej sprzedaży binarnych opcji w od ubiegłego roku. Opracował projekt ustawy, uniemożliwiając tym samym sprzedaż na arenie międzynarodowej, która obecnie czeka na zatwierdzenie przez parlament.

Projekt ustawy rządowej w Izraelu przygotowywany przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Biuro Prokuratora Generalnego, migruje całą branżę opcji binarnych po za granice Izraela oraz zakazuje kierowania ich do klientów na całym świecie, został przedstawiony w lutym komisji ministerialnej ds. Ustawodawstwa Izraela.

Dobrze poinformowane źródła przekazały „The Times of Izrael” dwa miesiące temu, że projekt ustawy spotkał się z silną opozycją ze strony lobbystów, którzy wywierają naciski na  niektórych członków Knessetu.

Przedstawiciel regulatora Izraela powiedział również w listopadzie, że współpracuje z władzami USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii w celu zbadania skarg na izraelskie firmy sprzedające binarne opcje na arenie międzynarodowej.

Źródło: timesofisrael

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *