Duński regulator ostrzega brytyjskich operatorów przed Brexitem

Dania

Duński Urząd ds. Gier, Spillemyndigheden opublikował nowe wytyczne, zauważając, że operatorzy z siedzibą w Wielkiej Brytanii będą podlegać innym przepisom po opuszczeniu UE przez ten kraj w przyszłym miesiącu.

Organ regulacyjny przypomniał operatorom gier hazardowych, że podmioty zlokalizowane poza Unią Europejską, do których od stycznia będą wchodzić wszyscy operatorzy z Wielkiej Brytanii, muszą wyznaczyć przedstawiciela i otworzyć swój oddział, aby móc oferować gry hazardowe online w Danii.

Umowa przejściowa Wielkiej Brytanii z UE wygasa 1 stycznia 2021. Od tego dnia operatorzy gier z siedzibą w Wielkiej Brytanii będą musieli zapewnić, że mają przedstawiciela, który jest rezydentem Danii lub ma siedzibę w Danii lub innym kraju UE albo Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Regulator podkreślił, że do obowiązków licencjobiorców należy zapewnienie przedstawiciela do 1 stycznia 2021, aby mogli nadal oferować gry hazardowe online w tym kraju. Pełne wytyczne są dostępne na stronie internetowej regulatora.

Dochody z gier hazardowych w Danii spadły o 5 procent rok do roku w III kwartale do 1,53 mld DKK. W międzyczasie Spillemyndigheden zganił operatora gier online LeoVegas za błędy w weryfikacji klienta.

Z wytycznymi dla licencjobiorców wyznaczonymi przez duński urząd regulacyjny można zapoznać się na: spillemyndigheden.dk

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.