European Development Championship Sezon 6 – prezentacja drużyn

Organizatorzy European Development Championship ogłaszają zaproszone drużyny do szóstego sezonu rozgrywek. Uczestnicy walczą o pulę nagród w wysokości $45.000.

GAM3RS_X oraz Eden Esports ogłosili dwa nowe sezony rozgrywek European Development Championship, dając pole do rywalizacji kilkudziesięciu zespołom przebywającym obecnie w Europie. Pierwszy z nich rozpoczął się już 22 października, a dziś poznajemy uczestników zaproszonych do pierwszych dwóch faz wydarzenia.

European Development Championship mocno zaznaczyło swoją obecność na esportowej mapie Europy w 2021 roku, kiedy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy a także fanów esportu – na przestrzeni ośmiu miesięcy zorganizowano pięć sezonów rozgrywek, oddając na ręce uczestników przeszło $150.000. W zawodach brały udział takie drużyny jak ENCE, Copenhagen Flames czy Entropiq, które zaledwie kilka tygodni później pokazały się ze świetnej strony na Mistrzostwach Świata CS:GO w Sztokholmie.

Wszystkie mecze w ramach European Development Championship będą transmitowane w serwisie Twitch na kanale Eden Esports. Dystrybucja slotów w najbliższych dwóch sezonach przedstawia się następująco:

Otwarte kwalifikacje, które dają szansę drużynom awansu do rozgrywek Play-in w European Development Championship wygrały formacje: vezet, Insilio, Masonic oraz ex-TAG.

Faza Play-in (27 października – 4 listopad) rozegrana zostanie według drabinki podwójnej eliminacji i cztery drużyny awansują do kolejnego etapu. Zespoły biorące udział w tej fazie to: GTZ, Copenhagen Flames, Websterz, Astralis Talent, GenOne, PACT, EC Brugge, NAVI Junior, Anonymi, Viperio, Beyond Possible i Infinite.

Faza grupowa (6-13 listopada) rozegrana zostanie w formacie GSL z czterema zespołami w każdej grupie. Po wyłonieniu wszystkich uczestników, zostaną podzieleni na poszczególne koszyki. W tym etapie wezmą udział zaproszone drużyny: B8, ECLOT, Illuminar, Tricked, Fnatic Rising, ex-Finest, Sinners, Into the Breach, HONORIS, SC, LDLC, Nemiga oraz 4 drużyny wyłonione w fazie Play-In.

Faza play-off (19 – 21 listopad) ponownie zobaczymy szesnaście składów – w tym 8 awansujących z fazy grupowej i dodatkowe 8 zaproszonych przez organizatorów, które zostaną podane do wiadomości w późniejszym etapie turnieju. Najlepszy z nich zostanie wyłoniony za pomocą drabinki pojedynczej eliminacji.

Dwie najlepsze drużyny każdego sezonu European Development Championship, oprócz nagrody finansowej, otrzymają zaproszenia na bootcamp. Zgrupowanie może im pomóc rozwinąć umiejętności drużynowe oraz indywidualne w mieście, gdzie rozgrywane są takie turnieje jak ESL Pro League, czy kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Dystrybucja puli nagród wygląda następująco:

● 1 miejsce – $20,000 + bootcamp na Malcie
● 2 miejsce – $10,000 + bootcamp na Malcie
● 3–4 miejsce – $5,000
● 5–8 miejsce – $1,250

Organizatorami European Development Championship są GAM3RS_X oraz Eden Esports, które posiadają ogromne doświadczenie w organizacji esportowych eventów i turniejów esportowych. GAM3RS_X w swoim dorobku posiada współpracę z takimi partnerami jak BLAST, Starladder czy PGL oraz wyprodukował tysiące godzin transmisji esportowych CS:GO i innych gier Eden Esports organizuje międzynarodowe zawody esportowe online i offline jak SuperNova, Champions Cup, EDC, Malta Vibes oraz są fundamentalnym partnerem Champion of Champions Tour. Celem Eden Esports jest uczynienie z Malty jednego z centrów esportowych poprzez organizowanie wydarzeń, transmisje na żywo i przenoszenie firm z branży na wyspę. Partnerami dwóch nowych sezonów European Development Championship zostały marki Gaming Malta, Hellcase oraz GRID.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL