Firmy pod ostrzałem hakerów pracujących dla rządów

Kasyna
Bartosz 01/03/2015

Ostatnia aktualizacja: 1 marca 2015

Firmy nie są przygotowane do odparcia cyberataków ze strony rządów. A te zdarzają się coraz częściej.

 

Mija rok od chwili, gdy sieć kasyn amerykańskiego miliardera Sheldona Adelsona została zaatakowana przez hakerów. Teraz wina za ataki zostaje już oficjalnie przypisana Iranowi – pisze CNN Money.

Po raz pierwszy dyrektor National Intelligence James Blapper powiedział, że to irański rząd stał za atakami na Sands Las Vegas Corporation w 2014 roku.

Dobrze znane

Sands posiada kilkadziesiąt dobrze znanych nieruchomości, w tym The Venetian i Palazzo w Las Vegas oraz dwóch innych ośrodkach w Makao i Singapurze.

Atak na Las Vegas Sands znalazł się na pierwszych stronach gazet. W lutym 2014 roku firma poinformowała, że nieznani hakerzy włamali się do jej sieci komputerowej i ukradli dane klientów: w tym dane kart kredytowych, numery ubezpieczenia społecznego i praw jazdy.

W tamtym czasie opis sytuacji wskazywał, że było to włamanie jak wiele innych. Okazało się jednak, że był o wiele gorzej – czytamy.

Jak pisze CNN Money, w czwartek Clapper opisał go jako „destrukcyjny cyberatak” na równi z tym, jakiego wobec Sony dopuściła się Korea Północna. W tym przypadku hakerzy sparaliżowali komputery, zniszczyli dane i doprowadzili do wstrzymania działalności Sony. Nie wiadomo, jakie szkody irańscy hakerzy poczynili w sieci kasyn. Las Vegas Sands odmówiła bowiem komentarza w sprawie.

Czytaj całość na: tvn24bis.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL