Futura jest legalna, potwierdzają to prawomocne i ostateczne wyroki sądowe

W nasze ręce wpadł prawomocny wyrok wydany przez sąd w Poznaniu, w którym można dowiedzieć się o uniewinnieniu od zarzutów postawionych właścicielowi urządzeń pod nazwą FUTURA.

Właścicielem marki Futura jak i automatów pod tą samą nazwą jest firma Yumicra Games s.r.o. z Czecha  jej wyłącznym przedstawicielem na Polskę jest spółka Lingen, której prezesem zarządu jest Pan Marcin Paluch. Firma i jej przedstawiciel od wielu lat toczą batalie sądowe z urzędami kontrolującymi działalność hazardową w Polsce, które z zawziętością buldoga usiłują zarzucić Futurze działalność nielegalną. Ale, na szczęście są niezawisłe sądy, które poddają analizie dowody i materiały zebrane w śledztwie i wielokroć, jeśli nie zawsze oddalają zarzut naruszenia art 107 Par 1 k.k.s.

Dzieje się to na skutek braku wiedzy lub stronniczego oceniania pracy automatów Futura poprzez instytucje kontrolne. Nie pomagają też przedstawiane opinie specjalistycznych instytutów i specjalistów branżowych a także opinia wydana przez największy z autorytetów, firmę Gaming Laboratories International (GLI). Wszystkie te opinie jednoznacznie stwierdzają, że nie można automatów Futura zakwalifikować do typu maszyn hazardowych.

Podstawowym argumentem jest fakt możliwości samodzielnego stwierdzenia kolejnych skutków gry na specjalnie przygotowanych tablicach, na których kolejny ruch oblicza się na podstawie wzoru uwidocznionego w monitorze automatu. Taka zabawa nie ma znamiona hazardu, choć wizualnie jego przypomina. Ale opinie i wyroki sądowe twierdzą jednoznacznie:

FUTURA NIE JEST AUTOMATEM HAZARDOWYM

Zamieszczamy link do tego wyroku opublikowanego w całości, co zresztą jest publiczną informacją. Znając sygnaturę akt można samemu ten wyrok obejrzeć.

SO Poznań uniewinnienie 107kks Futura MP z uzasadnieniem prawomocne (I)

Wkrótce zamieścimy kolejne takie prawomocne wyroki dla udowodnienia legalnych działań na polskim rynku tych urządzeń pod nazwą FUTURA.

 

O Autorze

8 thoughts on “Futura jest legalna, potwierdzają to prawomocne i ostateczne wyroki sądowe

 1. Ja mam u siebie w barze na podhalu od 2 lat te automaty i spokój jest.
  pracuje się dobrze. ja zadowolony i grający tez.

 2. No to teraz otwierać. Wreszcie będzie można pograć bez strachu. Lokale oficjalnie oklejone i z otwartymi drzwiami. Dajcie znać gdzie będzie można zagrać na Górnym Śląsku żebym nie szukał. Jak legalne to chyba nie będzie z tym problemu.

 3. Jednak można nawet w tym kraju !

  Niech Redakcja dobrze poszuka po orzecznictwie. Futura ma już więcej prawomocnych uniewinnień i to w wielu sądach okręgowych.
  Podobno jeszcze Wrocław, Bydgoszcz, Poznań, Rzeszów i coś tam jeszcze było ale nie pamiętam.

  Lata walki się chyba opłaciły właścicielowi.

   1. Tak jak już wcześniej napisałem, iż uczestniczyłem w niektórych sprawach i staram się być na bierząco z orzeczeniami. Przecież to żadna tajemnica a tym bardziej w Krakowie, tam kazdy operator wie, kazdy jest ciekawy i śledzi co go spotka. To wypadałoby być na bierząco w temacie -:)

   2. Tak jak widzisz nie tylko ja jestem na bierząco Olek napisał, że nawet są dwa nie jeden. I pewnie jest ich więcej niż jeden czy dwa. Ale to tylko można domyśleć się. Ja słyszałem o jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.