Indonezja zablokowała 425 506 treści związanych z hazardem online

Prawo hazardowe Ze świata
Wiktor Czerwiński 23/10/2023

Ostatnia aktualizacja: 23 października 2023

Aby wykorzenić hazard online w Indonezji, Ministerstwo Komunikacji i Informatyki (Kominfo) w ciągu ostatnich trzech miesięcy odcięło dostęp do 425 506 treści związanych z hazardem online.

Minister Kominfo Budi Arie Setiadi zauważył, że z 425 506 treści 237 096 pochodzi ze stron internetowych.

„Aż 17 235 treści pochodzi z platform wymiany plików, a 171 175 z mediów społecznościowych” – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej w Dżakarcie.

Setiadi zauważył, że oprócz odcięcia dostępu Kominfo podjął także inne środki zapobiegawcze poprzez współpracę z dostawcami usług internetowych.

Dodał, że ministerstwo zwróciło się do nich o szybkie odcięcie dostępu do negatywnych treści, w tym treści związanych z hazardem online.

Kominfo współpracowało także z innymi instytucjami państwowymi, m.in. z Urzędem Nadzoru Finansowego (OJK) i bankiem centralnym.

„Poprosiliśmy OJK o zablokowanie 2760 kont od 17 lipca 2023 r. do 16 października 2023 r. Poprosiliśmy również Bank Indonesia o wzmożenie wysiłków mających na celu zapobieganie hazardowi online” – zauważył.

Wartość rynku w Indonezji pomiędzy 10 a 20 miliardów dolarów

Setiadi dodał, że wartość transakcji związanych z hazardem online w Indonezji wynosi od około 160 bilionów rupii (około 10,08 miliardów dolarów) do 350 bilionów rupii (około 22,06 miliardów dolarów) rocznie, dlatego dostęp do usług finansowych powinien być ograniczony.

Powiedział również, że Kominfo współpracuje również z firmami z branży mediów społecznościowych, aby usunąć z ich platform reklamy związane z hazardem internetowym.

Setiadi podkreślił, że niektóre firmy, takie jak Google, Meta i TikTok, posłusznie poparły usunięcie treści hazardowych w Indonezji.

Zachęcał więcej partii do wzięcia udziału w ruchu na rzecz wykorzenienia hazardu internetowego.

Stwierdził, że Kominfo w dalszym ciągu wspiera Policję w celu aresztowania sprawców zaangażowanych w zapewnianie dostępu do gier hazardowych w Internecie i ich promowanie.

„To jeszcze nie wystarczy. Aktywna rola społeczności w promowaniu przeciwdziałania hazardowi online w otaczającym środowisku jest bardzo potrzebna” – zauważył.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL