Kary dla graczy za internetowy hazard?

Ze świata
Bartosz 13/05/2016

Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2016

Legislatura rosyjskiego Tatarstanu rozważa ustawę, która wprowadza kary dla użytkowników internetowych serwisów bukmacherskich, a także dla rodziców lub opiekunów dzieci, które zajmują się obstawianiem.

Zgodnie z planem, od 2017 r. każda osoba przyłapana na obstawianiu w Internecie będzie karana grzywną w wysokości od 10 tys. do 20 tys. rubli. Poza tym, przewidziano też oddzielne kary w wysokości od 5 tys. do 10 tys. rubli, które byłyby wlepiane osobom, zachęcającym do internetowej „bukmacherki” osoby nieletnie. Podobnie karani byliby rodzice i opiekunowie, którzy pozwalają swoim podopiecznym na hazard w Internecie.

Nie zabrakło również kar dla właścicieli nieruchomości, którzy zgadzają się na hazard w swoich lokalach – ci mogliby zostać ukarani nawet grzywną w wysokości 150 tys. rubli. Pomysłodawcy zmian twierdzą, że nigdy nie uda się ograniczyć hazardu, dopóki nie przeniesie się odpowiedzialności za obstawianie też na samych hazardzistów.

Obecne przepisy federalne w Rosji zakazują hazardu, włącznie z tym internetowym. Taka działalność dozwolona jest zaledwie w kilku specjalnych strefach ekonomicznych. W 2013 r. z kolei wprowadzono w Rosji specjalne przepisy, które uderzają w osoby oficjalnie uznane za uzależnione od hazardu. Zgodnie z tymi regulacjami tacy ludzie otrzymują specjalnego opiekuna, który dysponuje dochodami uzależnionego.

Źródło: Kommersant

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL