Duża akcja KAS i Policji na Dolnym Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2023

Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS)  wraz z pomocą funkcjonariuszy KPP w Bolesławcu zlikwidowali 6 miejsc na Dolnym Śląsku, w których prowadzono nielegalne gry hazardowe.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu i KPP w Bolesławcu, przeszukali miejsca w Milikowie, Wykrotach, Bolesławcu, Gromadce i Nowogrodźcu.
Podczas akcji zatrzymano 9 osób i zabezpieczono 27 nielegalnych automatów oraz gotówkę o wartości ponad 326 tys. zł.

Operacja była organizowana przez małżeństwo

Ustalenia funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki Policji, doprowadziły do zgromadzenia obszernego materiału dowodowego potwierdzającego funkcjonowanie na terenie naszego powiatu punktów z maszynami do gier hazardowych, należących do małżeństwa.

Właściciele zatrudniali pracowników, również z powiatu bolesławieckiego, odpowiadających za poszczególne elementy całego przestępczego biznesu. Wejście do lokali było monitorowane i ściśle kontrolowane, a każda z maszyn mogła zostać zdalnie odcięta od zasilania. W grupie działał między innymi informatyk mieszkający na terenie województwa opolskiego, który dbał o kwestie techniczne. Natomiast na miejscu sprawy związane ze zbieraniem gotówki, rozliczaniem pieniędzy i pracowników dla szefów wykonywała mieszkanka powiatu bolesławieckiego.

VIDEO z zatrzymania

 

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

9 podejrzanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się organizacją nielegalnych gier hazardowych.  2 osobom postawiono zarzut kierowania grupą przestępczą. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
2 podejrzanym zarzucono czyny zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5, za udział w grupie przestępczej. Pozostałym podejrzanym zarzucono czyny zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3, za prowadzenie nielegalnych gier hazardowych. Na wniosek Prokuratora Okręgowego, Sąd Rejonowy w Bolesławcu wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu 4 podejrzanych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Policji przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych. Zabezpieczono majątek podejrzanych, w tym gotówkę, pojazdy oraz nieruchomości o wartości blisko 4,5 mln zł, głównie pochodzące lub nabyte za środki z popełnionych przestępstw.

źródło/zdjecia: Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu/bolec.info/dolnoslaska.policja.gov.pl

 

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL