Kasyna online zdobywają coraz większą popularność

W niektórych krajach takich jak Polska działalność kasyn online jest bardzo mocno ograniczona. Wynika to z ustawy hazardowej, która zabrania organizowania takich gier dla podmiotów, które nie spełniają odpowiednich wymogów.

W praktyce oznacza to, że możliwe jest otwieranie jedynie gier online na zakłady bukmacherskie. W niektórych innych krajach kasyna online mogą jednak bezproblemowo działać. W USA kolejne stany wprowadzają możliwość funkcjonowania takich właśnie przedsiębiorstw. Dzięki temu w niektórych miejscach gambling online jest w pełni dozwolony.

Kasyna internetowe w Stanach Zjednoczonych

Przez bardzo wiele lat sytuacja w USA dotycząca kasyn online była niejasna. Do roku 2006 kluczowy był dokument Wire Act, który wprowadzał wiele wątpliwości odnośnie tego czy kasyna internetowe mogą funkcjonować czy nie. Następnie pojawił się dokument UIGEA, który odnosił się w głównej mierze do instytucji finansowych oraz bankowych, które pośredniczyły w przesyłaniu środków pomiędzy graczem a kasynem. Efekt przepisów doprowadził do tego, że większość kasyn przestała akceptować graczy z USA na swoich stronach.

Każdy ze stanów ma jednak prawo do ustanowienia własnych przepisów. Pierwszym stanem, który zezwolił na działalność kasyn internetowych było Delaware, które zezwoliło na taki rodzaj działalności w roku 2014. W późniejszym czasie gambling online został zalegalizowany również przez takie stany jak: Nevada, New Jersey oraz Pensylwania. Budżety tych stanów są zatem zasilane za pomocą podatków odprowadzanych przez kasyna internetowe. Możliwe również, że przepisy pozwalające na działalność kasyn pojawią się w stanach Nowych Meksyk oraz Missisippi. Widząc korzyści z zalegalizowania kasyn online coraz więcej stanów rozważa stworzenie swoich przepisów, które pozwolą na ich funkcjonowanie.

Jakie gry oferują kasyna online w USA?

Oferty kasyn internetowych, które działają w USA są coraz bardziej rozbudowane. Wybór gier zależy oczywiście od konkretnej platformy i uwarunkowań prawnych, które występują w konkretnym regionie. Najpopularniejsze gry, które są dostępne w kasynach internetowych to jednak poker, który może występować w wielu różnych odmianach. Dostępny jest także bardzo popularny i lubiany przez wielu graczy blackjack. W USA bardzo popularna jest także gra w Bingo oraz specjalne automaty, które pozwalają grać za niewielkie kwoty.

Jak bezpiecznie korzystać z kasyna online?

Prawidłowe korzystanie z kasyna online gwarantuje wysokie bezpieczeństwo. Pierwsza kwestia to oczywiście sprawdzenie konkretnej firmy. Jedynie kasyna ze stosownymi licencjami na działanie w USA są godne uwagi. Gwarantują one bowiem wypłacalność i prawidłową ochronę wszystkich zgromadzonych na swoich kontach środków.  W ten sposób bardzo łatwo wybrać najlepsze kasyna internetowe, które pozwalają na bezpieczną zabawę w grach hazardowych.

Podsumowanie

Wiele stanów w USA jak widać coraz bardziej liberalnie podchodzi do tematyki kasyn internetowych. Pozwalają na ich funkcjonowanie, gdyż odpowiednio kontrolowany hazard może być bezpieczny dla graczy, a jednocześnie pozwala na zasilenie budżetu dodatkowymi środkami. Można przypuszczać, że w najbliższych latach również kolejne stany w USA będą wprowadzały przepisy pozwalające na działalność kasyn online.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.