Łódź: Aresztowano dwóch podejrzanych o napady z bronią na salony gier

Policjanci z Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 51 i 40 lat, którzy z użyciem broni palnej dokonali dwóch napadów na salony gier. Za takie przestępstwo grozi do 15 lat więzienia. Decyzją sądu obaj podejrzani zostali aresztowani.

Do dwóch podobnych rozbojów doszło na początku marca – najpierw w Łodzi przy ul. Broniewskiego, a kilka dni później w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II.

„W obu przypadkach sposób działania sprawców był podobny – po zmierzchu, z zasłoniętymi twarzami wchodzili do salonów gier i grożąc bronią palną, żądali od personelu wydania pieniędzy. Gdy tylko je otrzymali, natychmiast uciekali”

– wyjaśnił asp. sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi oraz VIII Komisariatu Policji w Łodzi. Dokładnie przeanalizowali zapisy monitoringu z obu miejsc zdarzeń i ustalili miejsce pobytu jednego ze sprawców. 9 marca, czyli dwa dni po drugim napadzie, zatrzymali 51-latka. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

Nadal szukano drugiego z domniemanych sprawców. Trop prowadził na teren województwa dolnośląskiego, a następnie łódzkiego. Po kilku kolejnych dniach 40-latek został zatrzymany. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Za to przestępstwo grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt.

Źródło: wnp.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.