Playtech zadowolony z wyników półrocza

Ostatnia aktualizacja: 3 stycznia 2023

Playtech PLC (LSE:PTEC) osiągnął półroczne wyniki wyprzedzające wcześniejsze oczekiwania i powiedział, że dobre wyniki powinny utrzymać się w drugiej połowie roku.

Brytyjska firma zajmująca się oprogramowaniem do gier odnotowała skorygowany EBITDA w wysokości 203,8 mln euro, co stanowi wzrost o 64% w porównaniu z pierwszą połową 2021 r. dzięki doskonałym wynikom na regulowanych rynkach B2B i włoskiej firmie bukmacherskiej Snaitech.

Rynki regulowane napędzały wyniki B2B, przy czym obie Ameryki wzrosły o 50%, a Europa bez Wielkiej Brytanii o 39%, co dało imponujący ogólny wzrost przychodów B2B o 17% do 312,0 mln EUR.

Internetowy biznes Snaitecha nadal osiągał doskonałe wyniki pomimo ponownego otwarcia sklepów detalicznych, co razem doprowadziło do skorygowanego wzrostu EBITDA o 143%, a Playtech wyznaczył nowy średnioterminowy cel EBITDA dla jednostki w wysokości 300-350 mln euro.

Ten mocny początek roku trwał nadal w drugiej połowie, chociaż firma pozostaje nieufna wobec ryzyka zakłóceń spowodowanych trwającą na Ukrainie wojną.

W oświadczeniu o wynikach Mor Weizer, dyrektor generalny Playtech, powiedział:

„Nasz sukces w tym okresie był napędzany przez naszą działalność B2B w obu Amerykach i Europie, wraz z kolejnym doskonałym wkładem firmy Snaitech. Wciąż robimy wielkie postępy w realizacji naszej amerykańskiej strategii, rozpoczynając działalność z Parx Casino w Pensylwanii, podpisując kilka ekscytujących umów z wiodącymi światowymi i amerykańskimi markami oraz opracowując kolejne wnioski licencyjne. Prognozy makroekonomiczne pozostają niepewne, biorąc pod uwagę napięcia geopolityczne i presję inflacyjną, jednak widzieliśmy, jak nasze doskonałe wyniki w pierwszym półroczu utrzymają się w drugim półroczu i spodziewamy się dalszych dobrych wyników zarówno z naszych działalności B2B, jak i B2C. W związku z tym jesteśmy pewni o perspektywach Playtech na pozostałą część roku 2022 i później”

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL