Plemiona w Nowym Meksyku zaniepokojone ekspansją hazardu

kasyno

Co najmniej tuzin plemion w Nowym Meksyku zgłosiło obawy dotyczące planu rozbudowy nie-plemiennych obiektów hazardowych w stanie przy użyciu modelu w stylu Las Vegas.

Na spotkaniu legislacyjnym w poniedziałek przywódcy rdzennych Amerykanów powiedzieli, że zezwolenie na nieograniczoną liczbę automatów do gier, gier stołowych, hazardu online i zakładów sportowych w obiektach hazardowych podważyłoby postanowienia dotyczące wyłączności w ich porozumieniach o podziale dochodów ze stanem.

Gubernator plemienia Sandia Pueblo, Stuart Paisano, powiedział lokalnym mediom: Proponowane ustawodawstwo stanowi nie tylko nowe wyzwanie dla naszego bezpieczeństwa ekonomicznego, ale także lekkomyślną próbę powiększenia majątku prywatnego kosztem naszej zdolności do świadczenia podstawowych usług rządowych.

Obecnie kasyna mogą obsługiwać do sześciuset automatów do gry przez 122 godziny tygodniowo. Jeśli proponowane zmiany zostaną wprowadzone, będą mogli sprzedawać alkohol i mieć bankomaty na piętrach kasyn, oferować kredyt obecnym klientom i dodawać dodatkowe usługi, takie jak posiłki czy pokoje hotelowe.

Oznaczałoby to również koniec centralnego monitorowania aktywności automatów do gier przez Radę Kontroli Gier.

Chociaż zmiany potencjalnie unieważnią istniejące porozumienia plemienne, które przynoszą państwu 70 milionów dolarów rocznie, badanie sugeruje, że rozwój hazardu w stanie może przynieść większe dochody podatkowe.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.