Policjant aby uprawiać hazard kradł komputery

W ciągu dwóch lat policjant miał przywłaszczyć sprzęt komputerowy o wartości 200 tysięcy złotych a środki uzyskane ze sprzedaży miał przeznaczać na hazard – stwierdziła prokuratura. I postawiła zarzuty. Podejrzany został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, gdzie przedstawiono mu zarzuty.

Marcin K. jest podejrzany o to, że na przestrzeni dwóch ostatnich lat, działając w krótkich odstępach czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przekroczył swoje uprawnienia i dokonywał przywłaszczenia powierzonego mu sprzętu komputerowego o wartości 200 tysięcy złotych, czyli mienia znacznej wartości
– przekazała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Podejrzany został zawieszony w czynnościach służbowych

Jak dodała, podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, których treść objęta jest tajemnicą śledztwa.

Prokurator wnosił o areszt wobec Marcina K., ale sąd tego wniosku nie uwzględnił. Zastosowano dozór policji, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu i zawieszenie w czynnościach służbowych
– podała Skrzyniarz.

Prokuratura zamierza odwołać się od decyzji sądu. Z ustaleń PAP wynika, że Marcin K. przywłaszczył w sumie kilkadziesiąt laptopów, które z komendy wynosił do lombardu. Miał zastawiać sprzęt i pobierać za niego pieniądze. Część komputerów odkupił i zwrócił do komendy.

Jak podał portal TVP Info, który pierwszy napisał o zatrzymaniu policjanta, miał być on uzależniony od hazardu i przez to wpadł w długi.

„14 października w trakcie kontroli ewidencji sprzętu w jednym z wydziałów w KRP IV (komenda rejonowa policji na Woli) wykryto nieprawidłowości związane ze stanem faktycznym komputerów. Komendant rejonowy niezwłocznie powołał komisję, która wykazała braki. O nieprawidłowościach poinformowano prokuraturę oraz BSWP. Oprócz postępowania karnego prowadzone są także czynności dyscyplinarne, jak również w kierunku zwolnienia ze służby”
– oświadczył w piśmie przesłanym do PAP nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *