Prawie 700 automatów zabezpieczonych przez Mazowiecką KAS w 2023 roku

Automaty
Adam Brzozowski 25/07/2023

Ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2023

616 nielegalnych automatów do gier zabezpieczyli w I półroczu 2023 roku funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej. Od początku lipca w ich ręce wpadło kolejnych 56 nielegalnych maszyn.

    122 kontrole w pierwszym półroczu

    Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie podczas 122 akcji zabezpieczyli 616 automatów do gier, na których można było grać w nielegalne gry hazardowe.

    W trakcie tych czynności zabezpieczono także środki finansowe w gotówce w różnych walutach (euro, dolary amerykańskie, PLN), urządzenia do monitoringu, telefony oraz inne dowody przestępstw skarbowych.

    Nielegalne automaty hazardowe znajdowały się nie tylko w miejscach „niepozornych” takich jak wolno stojące kontenery, garaże czy oficjalnie zamknięte lokale, lecz także na zapleczach punktów usługowych takich jak salony kosmetyczne czy fryzjerskie.

    We współpracy z Policją

    Nielegalny hazard często powiązany jest z inną działalnością przestępczą, dlatego ważna jest współpraca z innymi służbami, aby go zwalczać.

    W kilku operacjach wymierzonych w nielegalną organizację hazardu funkcjonariuszy Służby Celno – Skarbowej wspierali policjanci. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz oczywiście organizowania nielegalnych gier hazardowych. W proceder zaangażowani byli również cudzoziemcy.

    Spektakularna akcja funkcjonariuszy

    Początek drugiego półrocza rozpoczął się od spektakularnej akcji funkcjonariuszy mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej i Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

    Funkcjonariusze obu służb sprawdzili kilka budynków mieszkalnych i gospodarczo-usługowych na posesji w Warszawie.

    W jednej z hal magazynowych było 56 automatów, części zamienne do urządzeń oraz używane meble, typowe dla wyposażenia lokali z nielegalnym hazardem. Automaty były odłączone od sieci energetycznej, a kilkanaście z nich nie posiadało monitorów i innych elementów elektronicznych. Niektóre z maszyn miały naklejki z adresami lokalizacji, pod które miały trafić.

    źródło:Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

     

    1 komentarz

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Prok

    09:45
    02/08/2023

    Ciekawe czy już jest taka pustka w kasie skarbu państwa że i zaczęli meble zabierać-:)-:)-:)
    E-PLAY.PL