Rekordowy finał mistrzostw świata w darcie!

Dart
Adam Brzozowski 05/01/2024

Ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2024

Rekordowa publiczność, licząca ponad 4,8 miliona widzów, obejrzała finał Mistrzostw Świata w Dartsie PDC 2024, który odbył się 3 stycznia, co czyni go najchętniej oglądanym wydarzeniem w historii rzutek w historii telewizji Sky i NOW.

W obliczu gorączki darta, która ogarnęła wyspiarski kraj, rekordowa publiczność(3,71 mln w szczycie co stanowi wzrost o 143% w porównaniu do finału z 2023 roku) obserwowała, jak numer 1 na świecie Luke Humphries odbił się od wyniku 4:2, pokonując w środowym finale 16-letnią sensację Luke’a Littlera 7:4.

Rekordowa liczba stanowi najwyższy w historii Sky Sports szczyt oglądalności niezwiązany z piłką nożną.

Manię gry w darta można było zaobserwować także w mediach społecznościowych – 3 stycznia finałowe wideo WDC wyświetliło się w kanałach społecznościowych Sky Sports na poziomie 27,6 miliona osób. W Sky Sports Darts (Twitter/X) cały turniej uzyskał 149,1 miliona wyświetleń, a treści wideo związane z samym finałem – 9,9 miliona (w porównaniu z 16,5 miliona w całym turnieju w 2023 roku). Dobre wyniki utrzymywały się na Instagramie – 11,8 miliona wyświetleń filmów i 10,2 miliona łącznych zasięgu na Facebooku. Miliony osób odwiedziło także stronę internetową i aplikację Sky Sports, a 2,44 miliona śledzi bloga na żywo – co oznacza wzrost o 307% rok do roku w porównaniu z finałem meczu Michael Van Gerwen vs Michael Smith 2023 (648 tys.).

Mistrzostwa rekordowe także dla bukmacherów

Kambi, jeden z wiodących na świecie dostawców zakładów bukmacherskich, ogłosił, że sam finał był najbardziej obstawianym wydarzeniem w historii dostawcy.

Według jej danych liczba zakładów na wczorajszą imprezę była o 45% wyższa niż w ubiegłorocznym finale pomiędzy Michaelem Smithem a Michaelem van Gerwenem, a liczba zakładów na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Darts wzrosła o 63% w porównaniu z ubiegłorocznym turniejem w ramach NAS.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL