Rynek amerykański może się potroić w ciągu trzech lat

Firma BtoBet opublikowała raport branżowy dotyczący rynku amerykańskiego, w którym dostawca wskazał, że 7,7 mld USD łącznych przychodów brutto wygenerowanych przez amerykańskie rynki zakładów sportowych i gier online w 2021 r. może się potroić w ciągu trzech lat.

Firma zauważyła, że ​​do 2026 r. sektory rynku osiągną poziom 24,3 mld USD, co czyni Stany Zjednoczone największym światowym rynkiem gier, dwukrotnie większym niż w Wielkiej Brytanii.

BtoBet wyjaśnił, że prawie każdy stan USA przynajmniej rozważał zalegalizowanie zakładów sportowych, ale niektóre głęboko zakorzenione opozycje polityczne i złożone relacje plemienne prawdopodobnie uniemożliwią wielu stanom korzystanie z Internetu przez wiele lat.

Oczekuje się jednak, że Kalifornia, po zalegalizowaniu, będzie miała ogromny wpływ na ogólną amerykańską scenę zakładów sportowych. Odnosząc się do danych H2 Gambling Capital (H2GC), BtoBet zauważył, że do 2025 r. Kalifornia wyniesie 13,3% całkowitej wygranej brutto z regulowanych zakładów sportowych.

Te same wysokie oczekiwania pojawiły się zarówno na Florydzie, jak iw Teksasie, ale droga do legalizacji wygląda na bardziej skomplikowaną i przez to dłuższą niż w Kalifornii. H2GC przewiduje, że Floryda wyniesie 4,9% całkowitej wygranej brutto z regulowanych zakładów sportowych, a Teksas zgarnie 2%.

BtoBet dodał, że przed uchyleniem PASPA zakłady sportowe kojarzyły się przede wszystkim z bukmacherami stacjonarnymi i kasynami. Ale teraz większość wzrostu hazardu sportowego jest napędzana przez urządzenia mobilne, a ludzie obstawiają zakłady na swoich smartfonach bez konieczności podróżowania do kasyna.

„Teraz docelowy klient bukmacherów jest bliższy przeciętnemu fanowi sportu, a operatorzy koncentrują swoje wysiłki na dotarciu do zdecydowanej większości z nich za pośrednictwem smartfonów” – czytamy w oświadczeniu grupy.

Odnosząc się do danych z Vixio Gambling Compliance, BtoBet zauważył, że do 2025 r. zakłady sportowe online będą stanowić 86% całkowitej wielkości rynku przychodów brutto. Zakłady bukmacherskie w kasynach i detaliczne zakłady sportowe odnotują jednak stały wzrost w nadchodzących latach.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.