Spora szansa na kasyno w Gliwicach

Kasyna
Bartosz 12/06/2015

Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2015

Po kilkuletniej przerwie, powraca temat zorganizowanego hazardu w Gliwicach. Na najbliższej sesji, radni zaopiniują dwie proponowane lokalizacje dla kasyna – przy ul. Matejki oraz na Rynku.

Przepisy ustawy o grach hazardowych wprowadzają, dla firm starających się o koncesję, obowiązek uzyskania opinii gminy w sprawie lokalizacji. Spółka Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe S.A. wystąpiła w kwietniu do Rady Miasta z wnioskiem o wydanie dwóch opinii lokalizacyjnych kasyn gry – przy Rynku 18 (obecnie Rocka Club i dyskoteka Gwarek) oraz przy ul. Matejki 10 (Hotel Royal). Firma prowadzi na terenie kraju sieć 28 ośrodków gier, w tym 19 kasyn.

– W swoich jednostkach zatrudnia ok. 1000 etatowych pracowników. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia ośrodków gier. Działalność prowadzi od 1973 roku (poprzednio jako przedsiębiorstwo państwowe). Ośrodki Spółki spełniają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa i objęte są całodobową ochroną. Wstęp do lokali mają wyłącznie osoby pełnoletnie. Działalność Spółki nie narusza porządku publicznego, nie zakłóca spokoju ani wewnątrz, ani na zewnątrz lokali – czytamy w uzasadnieniu projektu na stronie miasta.

Kluczowa będzie zatem opinia radnych. Wewnątrz opozycyjnego klubu Platformy Obywatelskiej zdania na temat kasyna w mieście są podzielone, co raczej wyklucza nałożenie dyscypliny klubowej.

Czytaj całość na: 24gliwice.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL