Strefa hazardu na Krymie ma zostać uruchomiona do 2023 r

Rada Inwestycyjna Krymu wsparła uruchomienie strefy hazardu na południowym wybrzeżu, inwestując ponad 43 miliony euro.

Rosja wydaje się rozszerzać swoje możliwości rozrywki i może wkrótce stać się ciekawym miejscem do grania. Ostatnie wydarzenia spowodowały, że Rada Inwestycyjna Krymu poparła rozwój strefy hazardu.

Obszar ten zostałby zagospodarowany na południowym wybrzeżu i oznaczałby inwestycję o wartości ponad 43 milionów euro.

Wiodąca lokalna firma inwestycyjna popchnie ten projekt, a dyrektor Denis Kozorez podkreślił jego rozwój, zapewniając, że ​​nowa strefa hazardu na Krymie stworzy ponad 250 miejsc pracy i planowane są odliczenia podatkowe o wartości 21 milionów euro. Budowa projektu rozpocznie się w tym roku i zostanie ukończona do 2023 r.

Primorye pojawiło się w ostatnich latach jako jedna ze stref hazardu w Europie. W związku z tym lokalny rząd dąży do rozwoju większej liczby obiektów i do 2023 r. prawdopodobnie będzie posiadał w tym rejonie co najmniej 11 kasyn.

Wicegubernator Konstantin Szestakow ujawnił, że do 2023 r. w Primorye będzie istniało co najmniej 11 kasyn, a wartość inwestycji wzrośnie do 1,2 mld USD. Do końca 2020 roku co najmniej trzy kasyna będą już funkcjonować

„Weszliśmy w ostatni etap budowy dwóch nowych kompleksów rozrywkowych z kasynami w strefie hazardu. Inwestor z Kambodży kończy 11-piętrowy hotel z kasynem i salą koncertową, a rosyjski inwestor Shambhala CJSC uruchomi swoje kasyno wstępnie w marcu 2020 r. bo pracownicy już kończą tą budowę.”
– powiedział gubernator Szestakow

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.