Wietnamska policja rozbiła nielegalny łańcuch bukmacherski

Wietnamska policja rozbiła ogromny nielegalny łańcuch bukmacherski online o wartości około 1,2 miliarda dolarów, poinformowały w środę państwowe media. Dzieje się to gdy rząd rozprawia się z nielegalnym hazardem podczas mistrzostw świata w Katarze.

Dwanaście osób zostało aresztowanych w całym południowym Wietnamie, w tym w biznesowej stolicy Ho Chi Minh City, poinformowało AFP źródło policyjne w Hanoi. Serwer witryny hazardowej znajdował się w Kambodży.

„Nalot był częścią centralnych wysiłków mających na celu ograniczenie nielegalnego hazardu, zwłaszcza gdy trwają mistrzostwa świata” – przekazało niezależne źródło.

Komunistyczny rząd Wietnamu zaczął rozluźniać kontrolę nad krajowym hazardem, pozwalając Wietnamczykom obstawiać w kasynach i otwierając niektóre zakłady sportowe. Hazard online pozostaje zakazany, ale lukratywne nielegalne operacje wzrosły jak grzyby po deszczu, co spowodowało represje w okresie Mistrzostw Świata i przed tradycyjnym świętem Księżycowego Nowego Roku.

Według państwowych mediów nowo odkryty pierścień hazardowy powstał na początku 2021 roku i obejmował zakłady piłkarskie online dla klientów głównie w południowym Wietnamie. Gracze wpłacali gotówkę do banków w zamian za wirtualną walutę lub przekazywali gotówkę agentom w sieci.

W poniedziałek policja w centralnej prowincji Nghe An aresztowała również 11 osób pod podobnymi zarzutami w oddzielnym kręgu. Aresztowania nastąpiły po tym, jak wietnamska policja odkryła w zeszłym roku pierścień kryptowalut o wartości około 3,8 miliarda dolarów. Ministerstwo bezpieczeństwa publicznego ostrzegało na początku tego miesiąca, aby nie wpadać w „nielegalne pułapki”, jednocześnie zapowiadając surowe kary dla organizatorów kółek bukmacherskich.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.