9 automatów do gier zniknęło z nidzickiego rynku rozrywki

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Nielegalny proceder hazardu został przerwany przez nidzickich policjantów oraz funkcjonariuszy celno–skarbowych z Olsztyna. Efektem wspólnych działań było zabezpieczenie 9 niezarejestrowanych maszyn do gier. Osoby pracujące w tych lokalach usłyszały zarzuty współudziału w urządzaniu gier hazardowych. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne takie działania.

W piątek wieczorem, funkcjonariusze Urzędu Celno–Skarbowego razem z nidzickimi kryminalnymi przeprowadzili działania kontrolne na terenie Nidzicy. Ich głównym celem było zlikwidowanie nielegalnie działających automatów do gier.

W działaniach wzięło udział łącznie 17 funkcjonariuszy obu służb, którzy o jednej porze weszli do trzech lokali znajdujących się na terenie Nidzicy. Łącznie zabezpieczono 9 nielegalnych maszyn do gier, wśród których były 3 automaty tzw. „jednoręki bandyta”, 3 quizomaty, oraz 3 symulatory.

automat do gierW jednym z punktów, automaty były przymocowane do ścian metalowymi sztabami, co wymagało rozcięcia tych zabezpieczeń.

Osobom pracującym w tych punktach przedstawiono zarzuty współudziału w urządzaniu gier hazardowych.

Automaty zostały skonfiskowane przez funkcjonariuszy celno–skarbowych.

Zgodnie z nową ustawą o grach hazardowym, która weszła w życie w kwietniu br., z takich urządzeń można korzystać tylko w wyznaczonych do tego miejscach jakimi są np. kasyna. Każdy wolno stojący automat, nie spełniający wskazanych w ustawie wymagań, będzie za każdym razem rekwirowany przez funkcjonariuszy Urzędu Celno–Skarbowego.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Nidzicy


Otagowano jako

3 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *