Afery lootboxowej ciąg dalszy. Valve blokuje handel przedmiotami

lootboxy

Rządy paru europejskich krajów wzięły się za kwestię lootboxów w grach wideo i właśnie zobaczyliśmy pierwszy wymierny efekt tego typu działań. W jednym z państw Valve musiało zablokować handel przedmiotami w DOTA 2 i CS:GO.

Przypomnijmy, w kwietniu tego roku holenderska komisja nadzorująca tamtejszy obszar gier hazardowych oznajmiła, iż kilka gier łamie prawo i dała ich twórcom osiem tygodni na dostosowanie się do obowiązujących wytycznych związanych z hazardem. Chodziło tu głównie o możliwość odsprzedawania przedmiotów znajdujących się w lootboxach, co wg Holendrów podpada pod prawo hazardowe.

Dwie gry, które znalazły się na cenzurowanym to DOTA 2 oraz CS:GO i aby nie narazić się na kary czy wręcz zakaz dystrybucji tych tytułów, Valve zdecydowało na zakazanie handlu przedmiotami z tych gier na terenie Holandii. To dosyć drastyczny sposób, ale Valve nie miało tutaj zbyt wiele pola manewru. Urzędnicy nie określili bowiem konkretnych zasad, do których powinien zastosować się koncern, więc ten po prostu zlikwidował handel przedmiotami, który był jednym z głównych zarzutów komisji hazardowej.

Całość czytaj na: komputerswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *