Automaty na celowniku celników

Automaty
Bartosz 01/03/2017

Ostatnia aktualizacja: 1 marca 2017

Funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymują nielegalnie działające automaty do gier hazardowych. W tym roku na terenie województwa lubelskiego zostały zatrzymane już 253 maszyny tego typu.

W ręce mundurowych z Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej, od początku stycznia po dzień dzisiejszy, trafiło 67 maszyn. Automaty te naruszały bowiem przepisy o grach hazardowych. Celnicy, niejednokrotnie w asyście policjantów m.in. z Łukowa, Parczewa i Radzynia Podlaskiego, skontrolowali kilkadziesiąt różnych miejsc na terenie powiatu włodawskiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego, bialskiego, a także w Terespolu, Janowie Lubelskim i Białej Podlaskiej.

Niegodziwą rekordzistką okazała się jedna ze stacji benzynowych w powiecie radzyńskim. Stróże prawa odwiedzali ją wielokrotnie i za każdym razem zatrzymywali tam nielegalne urządzenia do gier. Podczas ostatniej – siódmej już kontroli – funkcjonariusze zarekwirowali pięć automatów.

Mundurowych zaskoczył też jeden z punktów gier namierzony w powiecie bialskim. Był to wiejski drewniany dom, z zewnątrz wyglądający na opuszczony. Pozory okazały się jednak złudne. Wewnątrz budynku znajdowało się dobrze zagospodarowane pomieszczenie z maszynami do gry i monitoringiem. Innym razem, chcąc zatrzymać nielegalne urządzenia ustawione w klubie bilardowym w powiecie bialskim, celnicy musieli przeciąć metalowe sztaby, którymi automaty były przytwierdzone do ściany.

Fot.: IC w Białej Podlaskiej

Funkcjonariusze Urzędu Celnego w Lublinie, działali zaś na terenie miast i mniejszych miejscowości powiatu lubelskiego, lubartowskiego i puławskiego. Mimo, że osoby organizujące nielegalne gry nie ułatwiały celnikom zadania np. wyłączając na widok mundurowych prąd w lokalu, funkcjonariuszom w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2017 r. udało się zarekwirować 113 automatów działających wbrew obowiązującym przepisom.

Fot.: IC w Białej Podlaskiej

Do sukcesów lubelskich celników należy zaliczyć kilkakrotne zajęcia automatów w lokalach działających na zasadzie małych kasyn. Były to przeważnie miejsca, gdzie znajdowało się od siedmiu do dziewięciu maszyn, a prowadzona w nich legalna działalność typu bar, sklep czy restauracja, była tylko dodatkiem. Co więcej, osoby pracujące w tych miejscach, mimo wielokrotnych kontroli, zawsze tłumaczyły się w ten sam sposób. Twierdziły, iż: nie wiedzą, mają krótki staż pracy, tylko pilnują tego miejsca lub sprzątają.

Saloniki gier znajdujące się Zamościu, Szczebrzeszynie, Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju wzięli pod lupę funkcjonariusze zamojskiego urzędu celnego. Mundurowi sprawdzili łącznie kilkanaście miejsc, zatrzymując przy tym 73 urządzenia do gier hazardowych. Automaty ustawione były m.in. w barach, klubach czy sklepach. Największą liczbę urządzeń zamojscy celnicy zarekwirowali w znanym już z wcześniejszych kontroli, saloniku gier w Tomaszowie Lubelskim. W efekcie dwóch przeprowadzonych tam w lutym kontroli funkcjonariusze zajęli 27 maszyn.

We wszystkich przypadkach mundurowi potwierdzili, że na urządzeniach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Źródło: IC w Białej Podlaskiej

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obserwator

06/03/2017

Żałosne jest to że jakiś "operator" otwiera punkt w drewnianej ruderze. Desperacja musi być ogromna.

desigre

05/03/2017

Na co idą nasze podatki???????? Może "zieloni" powinni jeszcze trakcje z prądem likwidować by nie było zasilania ...... Porażka....

Ony

05/03/2017

Żałosne cala ta akcja ......
E-PLAY.PL