Brytyjskie kasyna przeżywają oblężenie z powodu niskiej wartości funta

The Hippodrome

Gry online, sportowe zakłady u bukmacherów, a nawet wizyty w kasynie – lawina zagranicznych turystów napędza brytyjski hazard. Tylko w londyńskim kasynie „The Hippodrome” od referendum w sprawie Brexitu, liczba gości wzrosła o 20%.

Wielka Brytania stała się atrakcyjna dla cudzoziemców z powodu niskiego kursu funta. Obcokrajowcy chętniej więc wybierają wakacje nad Tamizą i korzystają z całego wachlarza rozrywek, jakie oferuje ten kraj. Jedną z nich jest hazard, który w Zjednoczonym Królestwie jest legalny.

[numblock num=”” style=”3″]W Hippodrome Casino przy Leicester Square w Londynie coraz więcej klientów zostawia dolary i euro – zdradza Simon Thomas z londyńskiego kasyna.[/numblock]

Ogólnie w 2016 troku branża hazardowa w Wielkiej Brytanii zanotowała zysk w wysokości 1,55 miliardów funtów, a to o 18% więcej niż jeszcze dwa lata temu.

Brytyjczycy mają wielkie tradycje gier hazardowych. Od lat nie spada popularność zakładów na wyścigach konnych czy psich hartów. Na stadionach są wszechobecne punkty do obstawiania. W każdym mieście i niemal na każdej ulicy znajdują się punkty, w których można postawić pieniądze na ulubioną drużynę piłkarską, zwycięzcę meczu, a nawet pogodę.

Hazard jest ogromnym biznesem w Zjednoczonym Królestwie. W 2014 roku roku branża wygenerowała ponad 2,5 miliarda funtów przychodu, a tymi najbardziej popularnymi są loteria i bingo. Eksperci przewidują, że teraz ta liczba gwałtownie wzrośnie dzięki hazardowi online oraz zagranicznym turystom.

Do kasy Wielkiej Brytanii z branży hazardowej trafiają setki milionów funtów. Sektor zatrudnia około 100 tysięcy osób.

Źródło: telegraph.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *