Chcesz grać na automatach? Przedstaw się

automaty

Firma Veikkaus, państwowy monopolista na rynku gier hazardowych w Finlandii chce, by w przyszłości gracze korzystający z automatów do gier hazardowych (tzw. jednorękich bandytów) musieli potwierdzać swoją tożsamość przed rozpoczęciem gry.

Zmiany miałyby wejść w życie w 2023 roku.

Według zapowiedzi przedstawicieli Veikkaus w przyszłości gracze, korzystający z automatów do gier hazardowych, będą musieli zweryfikować swoją tożsamość przed rozpoczęciem gry.

To próba wcielenia w życie wniosków z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia (THL), z którego wynika, iż potwierdzanie tożsamości jest skutecznym sposobem ograniczania szkód społecznych związanych z uprawianiem hazardu.

Według THL w Finlandii ok. 130 tys. osób boryka się uzależnieniem od gier hazardowych. Zmiany wprowadzane przez Veikkaus mają dotyczyć ok. 18 tys. działających legalnie w Finlandii automatów do gier.

Całość czytaj na: rp.pl

3 komentarze(y) w “Chcesz grać na automatach? Przedstaw się

  1. He, no to my u nas świat wyprzedziliśmy o całą dekadę: w salonach monopolisty, gdy już KIEDYŚ powstaną, identyfikacja graczy będzie obowiązkowa od samego początku… To nic, że nie wiadomo, jak to realizować, to nic, że nikt tam nie będzie chodził grać. Ważne, że w ustawie tak zapisano. Na szczęście państwo nadal istnieje dość teoretycznie, więc prawo prawem, a życie życiem… 🙂

    1. W związku nadchodzącym 2018 rokiem życzę wszelkich niepowodzeń dla totalizatora w związku z niszczeniem ludzi, już w nieistniejącym legalnym sektorze branży hazardowej – operatorów i lokali przede wszystkim, których się każe 12-kami i karami w związku z art. 107 kks, zwykłe ciulostwo.

      System identyfikacji pewnie ma przebiegać tak jak dotychczas w kasynach w PL, czyli rejestracja przy pierwszym wejściu do danego salonu i później odnotowywanie każdej jednorazowej wizyty, do tego kamery przed każdym automatem tak jak ma to miejsce w legalnych kasynach w PL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *