Dzień przed emeryturą, w swoje urodziny, wygrał na loterii

loteria

Pewien Kanadyjczyk może już spokojnie mówić, że najszczęśliwszy dzień w jego życiu ma już za sobą. W wyjątkowy dzień wygrał 2 miliony dolarów kanadyjskich.

Ping Kuen Shum trafił „szóstkę” w kanadyjskim odpowiedniku totolotka. Tym samym wygrał dwa miliony kanadyjskich dolarów, czyli 5 559 304 zł. British Columbia Lottery Corporation potwierdziła wygraną, tłumacząc, że szanse na trafienie wszystkich liczb w zakładach to 1 do 13 983 816.

To niewiarygodne, że wszystkie trzy wydarzenia miały miejsce tego samego dnia – skomentował Shum w oświadczeniu – ciężko pracowałem tyle lat… z niecierpliwością czekam na to, by móc podzielić się tą fortuną z moją rodziną.

Organizator loterii nie ujawnił czym dotąd zajmował się niebywały szczęściarz. Poinformowano jedynie, że o wygranej dowiedział się w swoje urodziny, w przeddzień jego przejścia na emeryturę. To jednak nie koniec szczęśliwych zbiegów okoliczności – kanadyjskie prawo skarbowe jasno mówi że, jeśli obywatel tego kraju wygra na loterii, nie musi tego zgłaszać ani płacić podatku od tych pieniędzy.

Szczęściarz na razie uczcił zwycięstwo obiadem z najbliższymi. Jak sam zapowiedział, teraz planuje wycieczkę do Chin.

Źródło: edition.cnn.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *